Siyaset Kitapları

Mahalledeki AKP & Parti İşleyişi, Taban Mobilizasyonu ve Siyasal Yabancılaşma kitabını indir [PDF ve ePUB]

Mahalledeki AKP & Parti İşleyişi, Taban Mobilizasyonu ve Siyasal Yabancılaşma

Mahalledeki AKP & Parti İşleyişi, Taban Mobilizasyonu ve Siyasal Yabancılaşma yayını türkçedir. Mahalledeki AKP & Parti İşleyişi, Taban Mobilizasyonu ve Siyasal Yabancılaşma kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“Partiye biz ne kadar destek oluyorsak, parti de bizi değiştirdi. Ben kendim, kişiliğim, kıyafetim… Çocuklarımızla ilişkilerimiz değişti. Ev hanımıydık, günlük, temizlik vesaire… Burada oturunca kendimizi daha çalışkan, daha faydalı hissediyoruz. (…) Oturmaktan kalkmaya [kadar], biz partiye ne kadar faydalı olduysak da o da… Ben yaptığım çok şeyi burada kazandım. Seminerlere katıldıktan sonra çocuklarımla, eşimle aramdaki diyalog değişti.”
AKP iktidara geldiğinde çocuk yaşta olan, bugünse orta yaşlarına dayanan epeyce insan AKP iktidarından başka bir iktidarı görmedi, tanımadı. “Her şeye rağmen” ve “hâlâ” süren bu iktidarın arkasında, AKP açısından bakıldığında bu büyük “başarı hikâyesinin” arkasında nasıl bir politik toplumsallaşma var? Elinizdeki kitap, bu soruya cevap arıyor.
Sevinç Doğan, analitik bir mikro iktidar perspektifiyle, İstanbulKâğıthane’nin işçi ve gecekondu mahallesi Sanayi Mahallesi örneğinde iktidar partisinin nasıl işlediğine bakıyor. Partinin yerel örgütü toplumsallaşma dinamiklerine nasıl etki ediyor, himayeci/koruyucu ilişkiler vasıtasıyla kurduğu “şirket” mekanizmasını nasıl çalıştırıyor, insanların gündelik pratiklerine nasıl değiyor?
Bir iktidar mekânı olarak mahalleyi merceğine alan kitap, çok defa afakî cevaplarla karşılanan soruların peşine düşerek, AKP iktidarının yeniden üretim dinamiğini analiz ediyor
 

indir

Mahalledeki AKP & Parti İşleyişi, Taban Mobilizasyonu ve Siyasal Yabancılaşma kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Siyaset Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Mahalledeki AKP & Parti İşleyişi, Taban Mobilizasyonu ve Siyasal Yabancılaşma kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak