Kültür Kitapları

Mısır Tarihi & Üç Binyılık Kadim Bir Uygarlığın Görkemli Tarihi… kitabını indir [PDF ve ePUB]

Mısır Tarihi & Üç Binyılık Kadim Bir Uygarlığın Görkemli Tarihi…

Mısır Tarihi & Üç Binyılık Kadim Bir Uygarlığın Görkemli Tarihi… yayını türkçedir. Mısır Tarihi & Üç Binyılık Kadim Bir Uygarlığın Görkemli Tarihi… kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Mısır uygarlığı Batı insanının her zaman ilgisini çekmiş, gizemin ve yüceliğin simgesi olan, imkansızlıkların ve bin yıllarca etkisini yitirmeyen geleneklerin somutlaştığı “Şarka özgü” bir dünya olarak algılanmıştır.
Ünlü mısırbilimci Erik Hornung tarih öncesi dönemden Roma İmparatorluğuna uzanan Mısır tarihinde bizi kısa bir gezintiye çıkarıyor. Büyük kralların piramitlerinde dolaşmamızı, Ortadoğu’nun karmaşık dünyasına yapılan askeri seferlere katılmamızı, saray komploları ve cinayetlere tanık olmamızı, Mısırlının dinle ve din için şekillenen gündelik yaşamını izlememizi ve bugünün dinlerinin kökenlerini anlamamızı sağlayan “ötedünya kitapları”nı daha yakından tanımamızı sağlayan bir gezinti bu.

Ana Hatlarıyla Mısır Tarihi üç bin yıllık kadim bir uygarlığın görkemli tarihini, dinsel yaşamını, gündelik eylemlerini ve yönetimini en anlaşılır biçimde betimliyor.

indir

Mısır Tarihi & Üç Binyılık Kadim Bir Uygarlığın Görkemli Tarihi… kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Kültür Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Mısır Tarihi & Üç Binyılık Kadim Bir Uygarlığın Görkemli Tarihi… kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak