Sağlık ve Tıp Kitapları

Modern Delilik & İçlerinden Biri Tarafından Yazılan Akıl Hastalarıyla Birlikte Yaşama Kılavuzu kitabını indir [PDF ve ePUB]

Modern Delilik & İçlerinden Biri Tarafından Yazılan  Akıl Hastalarıyla Birlikte Yaşama Kılavuzu

Modern Delilik & İçlerinden Biri Tarafından Yazılan Akıl Hastalarıyla Birlikte Yaşama Kılavuzu yayını türkçedir. Modern Delilik & İçlerinden Biri Tarafından Yazılan Akıl Hastalarıyla Birlikte Yaşama Kılavuzu kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“Merhaba, normaller! Biz kendi aramızda size böyle diyoruz: Bipolarların çoğu akıl hastalığı olmayan (veya henüz bir teşhis konmamış) olanlarınız için böyle diyor. Makul ölçüler içinde, aklı başında, yapacakları tahmin edilebilen insanlarsınız. Çift kör çalışmalarda kontrol grubu sizlerden oluşur. Hayatınızdaki her şey yolunda gider ama bazen, “normal” olarak kabul edilmeyen bizlerle karşılaşırsınız ve davranışlarımıza bir türlü anlam veremezsiniz. Belki de biz, sizin en iyi arkadaşınız, çalışanınız, patronunuz, kardeşiniz, çocuğunuz, sevgilinizizdir. Bize iyi davranmayı canı gönülden istiyorsunuz ama kabul edelim ki bizi anlamakta zorlandığınız oluyor. Havadan nem kapıyoruz. Garip garip davranıp farkında bile olmuyoruz. Bizimle uğraşmak hiç kolay değil. Biliyoruz. Size içeriden bilgi getirdim.” Kitabı niçin kaleme aldığını bu sözlerle anlatıyor Terri Cheney. Bir zamanlar ünlüleri ve büyük sinema stüdyolarını temsil eden başarılı bir avukatken, savunma becerilerini şimdilerde akıl sağlığı konusunda kullanıyor. New York Times’da yayımlanan yazısı Amazon TV dizisi Modern Love’da Anne Hathaway’in oynadığı bipolar karaktere ilham kaynağı olan yazar, muzip olduğu kadar dürüst bir üslûpla kendi tecrübelerinden yola çıkarak akıl hastalarıyla birlikte nasıl daha iyi yaşanabileceğine dair samimi bir kılavuz öneriyor.
 
 
“Terri Cheney, akıl hastası birinin zihnini etkileyici biçimde resmediyor, hislerini anlamamıza yardımcı oluyor, hastalara karşı korku değil, sempati duymamızı sağlıyor. Bizi önyargılarımızdan kurtaracak, mutlaka okunması gereken bir kitap.”
—Elyn Saks, New York Times çok satanlar listesindeki
The Center Cannot Hold: My Journey Through Madness isimli kitabın yazarı
2009 MacArthur Genius ödülü sahibi
 
“Bipolar bozuklukla ilgili belgeselim Of Two Minds için araştırma yaparken bir dolu kitap ve makale okudum. Hiçbiri Terri’nin hikâyelerindeki gibi akıl hastalığı olan birinin insani yönlerini göstermiyordu. Bu kitabın samimi, mizahi, incelikli bir dili var, her şey dürüstlükle anlatılıyor.”
—Lisa Klein, Of Two Minds ve The S Word’un yönetmen

indir

Modern Delilik & İçlerinden Biri Tarafından Yazılan Akıl Hastalarıyla Birlikte Yaşama Kılavuzu kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sağlık ve TIP Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Modern Delilik & İçlerinden Biri Tarafından Yazılan Akıl Hastalarıyla Birlikte Yaşama Kılavuzu kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak