Orjinal Dilinde Kitaplar

Modern Dünyanın Doğuşu & Küresel Bağlantılar ve Karşılaştırmalar 1780-1914 kitabını indir [PDF ve ePUB]

Modern Dünyanın Doğuşu  & Küresel Bağlantılar ve Karşılaştırmalar 1780-1914

Modern Dünyanın Doğuşu & Küresel Bağlantılar ve Karşılaştırmalar 1780-1914 yayını türkçedir. Modern Dünyanın Doğuşu & Küresel Bağlantılar ve Karşılaştırmalar 1780-1914 kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

2004’te Wolfson Tarih Ödülü ve Dünya ve Uluslararası Tarih alanında H-Soz-u-Kult Ödülü kazanmış C. A. Bayly’nin Modern Dünyanın Doğuşu kitabı aldığı ödülleri ve övgüleri her bakımdan hak ediyor. 1780’den Birinci Dünya Savaşı’na kadar bir süreci ele alan kitap dünyanın o tarihlerde de düşünüldüğünden çok daha fazla küreselleşmiş olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca bu çalışma, dünya tarihinde bugüne kadar ihmal edilmiş birçok bağlantıyı ele alırken, yanı sıra Avrupa devrimleri ve Amerikan İç Savaşı gibi dünya krizlerinin “dalga etkileri” üzerinde duruyor. Öte yandan Asya, Afrika ve Güney Amerika’daki olayların bir bütün olarak dünyaya etkilerini inceliyor. On dokuzuncu yüzyıl dünyasındaki modern devletin ortaya çıkışı, Endüstri Devrimi ve liberalizm gibi büyük gelişmelere farklı bir açıdan yaklaşan bu çığır açıcı kitap, genelde tarih öğretimi ve yazımı alanında egemenlik kurmuş bölgesel ve milliyetçi yaklaşımlara meydan okuyor.

Göz kamaştırıcı bilgeliği ve geniş kapsamıyla Modern Dünyanın Doğuşu, uzaklık tanımayan sentezin bir şaheseridir. Tek bir hamlede bütün o genel on dokuzuncu yüzyıl tarihleri sınırlı ve yetersiz hale geldi… Bu üstün başarıyla boy ölçüşebilecek herhangi bir yaşayan tarihçi düşünemiyorum. Bize alkışlamak kalıyor yalnızca. Niall Ferguson, Oxford Üniversites

indir

Modern Dünyanın Doğuşu & Küresel Bağlantılar ve Karşılaştırmalar 1780-1914 kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Orjinal Dilinde Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Modern Dünyanın Doğuşu & Küresel Bağlantılar ve Karşılaştırmalar 1780-1914 kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak