Sosyoloji Kitapları

Modernite ve Ütopya & Ütopya 1984 ve Mülksüzler Üzerinden kitabını indir [PDF ve ePUB]

Modernite ve Ütopya & Ütopya 1984 ve Mülksüzler Üzerinden

Modernite ve Ütopya & Ütopya 1984 ve Mülksüzler Üzerinden yayını türkçedir. Modernite ve Ütopya & Ütopya 1984 ve Mülksüzler Üzerinden kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Ütopya modernitenin doğuşuyla merkeze yerleşen insanın kendi kurduğu bir mekânda mutlu olma arzusunu ve hayalini ifade eder. Ama bu mekân yasalarla düzenlendiği için ütopya aynı zamanda kapalı bir bütüne ve homojeniteye dönüşme riskini taşır. Bu durumun işaret ettiği iki şey vardır. Birincisi ütopyanın önemi ve riskleri üzerinde düşünmenin bir gereklilik arz ettiğini görmek. İkincisi ise edebi bir tür olarak ütopyanın doğuşu ve gelişimi ile modernitenin doğuşu ve gelişimi arasında derin bir ilişki olduğunu ve bu ilişkinin de mekânın – dolayısıyla ütopyanın – sınırları üzerinde şekillendiğini kavramaktır. Edebiyat tarihinin büyük ütopyalarını okumak hem modernitenin tarihsel gelişimini hem de şimdimizi okumak; daha iyi bir gelecek umudumuzun izini sürmek demektir.

indir

Modernite ve Ütopya & Ütopya 1984 ve Mülksüzler Üzerinden kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Modernite ve Ütopya & Ütopya 1984 ve Mülksüzler Üzerinden kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak