Mozart / Bir Dahinin Sosyolojisi Üzerine kitabını indir [PDF ve ePUB]

Mozart / Bir Dahinin Sosyolojisi Üzerine yayını türkçedir. Mozart / Bir Dahinin Sosyolojisi Üzerine kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“Bana göre sosyoşoji toplumsal yaşamımızın anlaşılmaz yönlerini daha anlaşılır kılmaya, açıklamaya yardımcı olmalıdır. Bu nedenle görünüşte paradoksal olan ‘Bir Dahinin Sosyolojisi Üzerine’ altbaşlığını seçtim. Amacım elbette ki bir dahiyi yok etmek ya da onu indirgemek değil, onun insana özgü durumunu anlaşılır kılmak ve belki biraz da Mozart’ınki gibi bir yazgıya engel olmak için ne yapılabilirdi, sorusuna bir parça açıklık getirebilmektir.”
Ünlü Alman sosyolog Norbert Elias, 1781 yılında henüz “dahi”nin yaşadığı karşıtlıkları saptarken, diğer yandan da doymak bilmeyen bir sevgi ihtiyacı duyan Mozart’ı insana özgü nitelikleri açısından ele alıyor. Kısacası, iki sosyal dünya arasındai saray, aristokrasisi ve burjuvazi arasında hareket eden bir dahinin, Mozart’ın sosyolojisini anlatıyor.

indir

Mozart / Bir Dahinin Sosyolojisi Üzerine kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Müzik Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Mozart / Bir Dahinin Sosyolojisi Üzerine kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın