Tarih Kitapları

Mütareke ve İşgalden Milli Mücadele’ye Mustafa Kemal Paşa (1918-1920) kitabını indir [PDF ve ePUB]

Mütareke ve İşgalden Milli Mücadele’ye Mustafa Kemal Paşa (1918-1920)

Mütareke ve İşgalden Milli Mücadele’ye Mustafa Kemal Paşa (1918-1920) yayını türkçedir. Mütareke ve İşgalden Milli Mücadele’ye Mustafa Kemal Paşa (1918-1920) kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Yakınçağ Türk askerî ve siyasî tarihi ağırlıklı olmak üzere, özellikle de Atatürk ve dönemine dair yaptığı belgesel araştırmaları ile tanınan Dr. Zekeriya TÜRKMEN, “Mütareke ve İşgalden Millî Mücadele’ye Mustafa Kemal Paşa, 1918-1920” adlı bu eseriyle Türk İstiklal Harbi tarihine farklı bakış açısıyla yeni bir yorum getirmektedir. 
Arşiv belgelerini dayalı olarak hazırlanan bu çalışma, Mustafa Kemal Paşa’nın Mütareke ve İşgal döneminde İstanbul’daki faaliyetlerini tüm yönleriyle ortaya koymaktadır. Onun 19 Mayıs 1919’da IX. Ordu (daha sonra III. Ordu) Kıt’aları Müfettişliği görev ve yetkisiyle Samsun’a çıkışı ve takip eden dönemdeki gelişmeler (Amasya, Erzurum ve Sivas’taki faaliyetleri) Temsil Heyetiyle Ankara’ya gelişi ve sonrası belgeleriyle okuyucuya sunulmaktadır.
Bu eserde, Mondros Ateşkes Antlaşmasının imzalanması ve mütareke uygulamaları,  duyarlı askerî kadronun “Türk Ordusu”nun temel kadro-kuruluşunu koruma yönündeki üstün çabaları görmek de mümkündür.  
Kitabın ilgi çekecek en önemli yanı ise, Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstiklal Harbi dönemine ait tuttuğu notların ilk kez bu kitapta okuyuculara sunulmasıdır. Akıcı bir üslupla kaleme alınan bu kitabın okuyucunun ufkunu açacağı, bilinçli tarih okuyucularına önemli katkılar sağlayacağı değerlendirilmektedir.  

indir

Mütareke ve İşgalden Milli Mücadele’ye Mustafa Kemal Paşa (1918-1920) kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Tarih Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Mütareke ve İşgalden Milli Mücadele’ye Mustafa Kemal Paşa (1918-1920) kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak