Müziğin Öyküsü kitabını indir [PDF ve ePUB]

Müziğin Öyküsü yayını türkçedir. Müziğin Öyküsü kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Müzik, kısa bir süre önce sessizliğin bozkırlarındaki nadide ve cılız bir fısıltıdan ibaretti. Ama artık soluduğumuz hava gibi her yerde. 
Peki, böyle bir mucize nasıl gerçekleşti? 
 
Tarih öncesinden kalma enstrümanlardan modern pop şarkılarına kadar müziğin kırk bin yıllık geçmişinde çıkılan dinamik ve kapsamlı bir tur. 
 
Müzik günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası olsa da gelişiminin birkaç notadan çok katmanlı orkestrasyona kadar uzanan tarihi, ilk bakışta beklenmedik biçimde karmaşık görünebilir. 
 
Howard Goodall, müziğin kırk bin yıllık geçmişinde çıktığı renkli yolculukta sıkıcı biyografileri, kafa karıştırıcı ifadeleri ve yorucu terminolojiyi bir kenara bırakıyor. Bunun yerine okurlarına rehberlik edip müziğin öyküsündeki her adımı ve her fikri ortaya çıkış süreci içinde ele alarak armoni, notasyon, müzikal ve opera, orkestra, dans müziği, kayıt ve yayın teknolojileri gibi yeniliklerin özgün gücünü ortaya koyuyor. Goodall, müzikte neyin neden değiştiğine odaklanıyor: İnsan yapımı seslerde devrim yaratan keşifleri seçip çıkarıyor ve adı pek duyulmamış Pérotin’den devleşmiş Wagner’e kadar müzikte çığır açmış bestecilere sayfalarında hayat veriyor. Bir yandan da gam ne ifade eder, neden bazı akorlar kulağımızı tırmalar, savaş sonrası dönemin tüm pop şarkılarının ortak paydası nedir gibi müziğin ne olduğu ve nasıl işlediğine dair sorulara yeni bakış açıları getiren net yanıtlar veriyor. 
 
Müziğin öyküsü, aslında insanların buluş yapma, birbirleriyle etkileşime geçme, başkaldırma ve eğlenme güdülerinin öyküsüdür. Howard Goodall’un son derece açık ve sürükleyici bir dille kaleme aldığı bu öykü, insanlığın emeklerini övgüyle hatırlatırken müzikte çıkılan yolculuğun da eşsiz bir haritasını çiziyor. 
 
“Her bölüm için müzik listeleri sunan bu kitap, yüzlerce yıllık müzik tarihimizde ustaca yapılan aydınlatıcı ve
baş döndürücü bir tur.”
Booklist

“Ünlü İngiliz besteci ve yayıncı Howard Goodall, tarih öncesi dönemdeki mağaralardan Coldplay’e kadar müziğin evrimini ve kültürel önemini ele alıyor. Muhtelif fikirler, önemli ritim ve melodilerle dolu devasa bir kültür tarihi.”
Kirkus Reviews

“Goodall sempatik ve bilge bir rehber, eseri de anlaşılır ve aydınlatıcı.”
Caroline Jowett, Daily Express
 
“İnce esprilerle süslenmiş devasa bir eser.”
Sameer Rahim, Telegraph
 
“Goodall işini iyi biliyor ve çok iyi anlatıyor.”
Nicholas Lezard, Guardian
 
“Bilge ve belagatli biri olan Goodall’un bulaşıcı bir coşkusu var ve tüm müzik türlerine gerçekten saygı duyuyor.”
Good Book Guide
 
“İşte Howard Goodall geliyor ve herkesin duaları kabul oluyor… Goodall, konuya oldukça hâkim ve neden bahsettiğini çok iyi biliyor ama keskin zekâsı ve uzmanlığına rağmen bilgiçlik taslamıyor. Bu eseriyle yalnızca ödül almakla kalmayacağını, insanların hayatlarını da değiştireceğini öngörüyorum.”
Rupert Christiansen, Daily Telegraph

Müziğin Öyküsü kırk bin yıllık bir dönemi baştan sona dolaşan bir çekirge gibi: Kâh klasik müzik dünyasında geziniyor kâh halk müziği ve pop arasında mekik dokuyor.”
Christopher Hart, Sunday Times

“Yaklaşık kırk bin yıllık müzik tarihini üç yüz küsur sayfaya sığdırıp hiçbir detayı ya da fikir çatışmasını es geçmemek müthiş bir başarı. Goodall zekice esprileri ve samimi diliyle okuması çok zevkli bir eser ortaya çıkarmış.”
Stuart Kelly, Scotland on Sunday

“İlk flütlerden başlayarak devasa bir tarihin özetini çıkaran Goodall, coşkulu bir dille yazılmış, müthiş bilgiler ve içgörülerle dolu destansı bir esere imza atmış.”
Ivan Hewett, Daily Telegraph
 

indir

Müziğin Öyküsü kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Müzik Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Müziğin Öyküsü kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın