İslam Kitapları

Nakşibendî Yolundan Parıltılar kitabını indir [PDF ve ePUB]

Nakşibendî Yolundan Parıltılar

Nakşibendî Yolundan Parıltılar yayını türkçedir. Nakşibendî Yolundan Parıltılar kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Lemaât-ı Nakşibendiyye’nin esas yazılış gayesi, seyr ü sülûka giren müridlerin istifade edebilmeleri için tasavvufî ıstılahları izah etmek ve bir araya toplamaktır. Süleyman Şeyhî Efendi bu maksatla kitabını yazarken, bunu vesile kabul edip “azîzlerimiz” dediği şeyhi Şâmîzade Mustafa Efendi ve ikinci şeyhi durumundaki ağabeyi Çelebi İbrahim’in menkıbelerini ve çeşitli hâllerini de müridlerinin yetişmesi gayesiyle nakletmiştir. Bunlara ilave olarak da kendisine kadar gelen Nakşibendiyye silsilesini ve rüya tabiriyle ilgili bilinmesi gereken önemli ve temel bilgileri açıklamıştır. Bu haliyle Lemaât-ı Nakşibendiyye menâkıbname, silsilenâme, ıstılahât kitabı ve tabirnâme olma özelliklerinin tümünü taşımaktadır.

indir

Nakşibendî Yolundan Parıltılar kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

İslam Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Nakşibendî Yolundan Parıltılar kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak