Sosyoloji Kitapları

Neden Fransa’da Postyapısalcılık Yok? & Entelektüel Bir Neslin Teşekkülü kitabını indir [PDF ve ePUB]

Neden Fransa’da Postyapısalcılık Yok? & Entelektüel Bir Neslin Teşekkülü

Neden Fransa’da Postyapısalcılık Yok? & Entelektüel Bir Neslin Teşekkülü yayını türkçedir. Neden Fransa’da Postyapısalcılık Yok? & Entelektüel Bir Neslin Teşekkülü kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Fransız entelektüel alanının, bilhassa, İkinci Dünya Savaşı sonrası özgün politik ve toplumsal koşullarına odaklanan ve bu alanda üretilmiş fikri ürünler ve üreticiler arasındaki ilişkileri tarihsel bağlamına oturtarak tartışmaya açan bu çalışma pek çok açıdan ezber bozucu olma özelliğini uzun yıllar koruyacak gibi görünüyor. Angermuller’in çalışmasını sıra dışı yapan en önemli husus ise, seçtiği araştırma nesnesinden ziyade araştırdığı nesneye olan yaklaşımında gizli. Fransız sosyolog Pierre Bourdieu’nün alan kuramını arkasına alan yazar, bilhassa dünyanın İngilizce konuşulan ülkelerindeki muhtelif akademik ve entelektüel tartışmalarda sıklıkla ‘postyapısalcılık’ olarak adlandırılan olguyu mercek altına alırken bizi ‘Kuram’ın doğduğu topraklara, onun tarihsel ve toplumsal bağlamına geri götürüyor. Fakat daha da önemlisi, belki de şimdiye değin kimsenin sormayı aklına getirmediği şu ezber bozucu soruya yanıt arıyor: Neden Fransa’da postyapısalcılık yok?
 
Angermuller, Fransız entelektüel yaşamındaki gelişmeleri ve bu gelişmelerin Fransa dışında çoğunlukla eksik, yanlı veya saptırılmış olan alımlanma tarihini birbirine paralel bir şekilde incelemekte oldukça marifetli. Muhakkak ki bu kitap, bugü- ne dek kendi türünde yapılmış en kapsayıcı, etraflıca araştırılmış ve konusunda yerini başkasına bırakmayacak bir referans çalışmadır.
Christopher Norris, Felsefe Araştırmaları Ordinaryüs Profesör Cardiff Üniversitesi, Büyük Britanya

indir

Neden Fransa’da Postyapısalcılık Yok? & Entelektüel Bir Neslin Teşekkülü kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Neden Fransa’da Postyapısalcılık Yok? & Entelektüel Bir Neslin Teşekkülü kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak