Felsefe ve Düşünce Kitapları

Neoliberalizm, Bilgi ve Üniversiteler kitabını indir [PDF ve ePUB]

Neoliberalizm, Bilgi ve Üniversiteler

Neoliberalizm, Bilgi ve Üniversiteler yayını türkçedir. Neoliberalizm, Bilgi ve Üniversiteler kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Bu çalışma, karşı karşıya olduğumuz üniversite meselelerini kuramsal arka planı ve güncel politika konularını birlikte ele alarak inceleyen bir kaynak kitap olarak hazırlandı. Üniversite tartışmalarına akademik bir alan olarak yaklaşan bu derleme;
Yükseköğretim araştırmalarının dünyada ve Türkiye’de gelişimine;
Neoliberalizm, postmodernite, bilgi ve üniversite ideası tartışmalarına ve;
Kitleselleşen yükseköğretimin fırsat eşitliği, diploma enflasyonu, kurumsal çeşitlilik ve uluslararası sıralamalar gibi politika unsurlarına odaklanan üç bölümden oluşuyor.
 
Ülkemizde yükseköğretim araştırmaları hızla gelişirken, yükseköğretim yönetimi gündeminin ötesinde bir eleştirel yükseköğretim araştırmaları için giriş niteliğinde olan bu kitabı, bir idea ve bir toplumsal kurum olarak üniversitelerin geleceği üzerine sorgulamalar yürütmek isteyen okuyucularımızın beğenisine sunuyoruz.
 
Philip G. Altbach
Ronald Barnett
Randall Collins
Gerard Delanty
Henry A. Giroux
Ellen Hazelkorn
Bob Jessop
Yasemin Kooij 
Mete Kurtoğlu
Michael A. Peters
Ulrich Teichler

indir

Neoliberalizm, Bilgi ve Üniversiteler kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Felsefe ve Dusunce Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Neoliberalizm, Bilgi ve Üniversiteler kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak