Başvuru Kitapları

Nişanyan Sözlük (Ciltli) & Çağdaş Türkçenin Etimolojisi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Nişanyan Sözlük (Ciltli) & Çağdaş Türkçenin Etimolojisi

Nişanyan Sözlük (Ciltli) & Çağdaş Türkçenin Etimolojisi yayını türkçedir.Nişanyan Sözlük (Ciltli) & Çağdaş Türkçenin Etimolojisi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Nişanyan Sözlük, çağdaş Türkçe kelime hazinesinin kökenlerine ilişkin en kapsamlı ve en güvenilir bilimsel kaynaktır. Sözlerin Soyağacı adıyla ilk kez 2002’de basılmış, genişletilen ve gözden geçirilen basımları 2004 ve 2009’da gerçekleştirilmişti. Elinizdeki yeni basım, bir kısmı son derece güç koşullar altında gerçekleştirilen altı yıllık yoğun bir çalışmanın ürünüdür.
 
Yeni basımın en önemli özelliği, tarihî metinlerden derlenen 22.000’i aşkın metin örneğidir. Her sözcüğün Türkçede tespit edilebilen en erken tanıklıklarını temsil eden bu metinler, yazılı Türkçenin evrimine ilişkin eşsiz bir kaynak sağlamaktadır.
 
Yeni basıma iki bini aşkın yeni madde başı eklenmiştir. Madde altında yer verilenlerle birlikte, halen sözlükte 31.700 dolayında Türkçe sözcük bulunmaktadır.

indir

Nişanyan Sözlük (Ciltli) & Çağdaş Türkçenin Etimolojisi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Başvuru Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Nişanyan Sözlük (Ciltli) & Çağdaş Türkçenin Etimolojisi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak