Sosyoloji Kitapları

Nitelikli Taciz & İşyerinde Taciz kitabını indir [PDF ve ePUB]

Nitelikli Taciz & İşyerinde Taciz

Nitelikli Taciz & İşyerinde Taciz yayını türkçedir. Nitelikli Taciz & İşyerinde Taciz kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Hikmet romanlarıyla tanıdığımız yazar Serdar Üstündağ bu kitabıyla toplumda kör noktalara gizlenen ve çözümsüzlüğe sürüklenen “İşyerinde Taciz” meselesini bütün yönleriyle ele alıyor. Son yıllarda daha fazla tartışılan taciz meselesine çaresiz mağdurların cephesinden bakan kitap, konunun psikolojik ve sosyolojik boyutlarına eğilerek hem nedenleri hem de çareleri üzerinde duruyor.
 
 
Yazı dünyasına hikâye ve deneme türünde yazdığı çalışmalarla giriş yapan, Derviş ve Mâvera romanlarıyla adını duyuran sarsıcı ve sıra dışı kurguların yazarı Serdar Üstündağ, üçüncü kitabında toplumsal bir yaraya dönüşen taciz konusuna eğiliyor.
 
Özellikle işyerlerinde yaşanan ve merkezinde kadın mağdurların olduğu tacizin yaygınlaşması, tacizcilerin teknolojik araçlarla kurbanlarını her geçen gün daha çok köşeye sıkıştırması ve çaresiz hissettirmesi üzerine bir inceleme ve araştırma çalışması olan Nitelikli Taciz (İşyerinde Taciz), tacizin nedenleri üzerinde dururken kurbanların psikolojik, sosyal ve hukuki çözüm arayışlarına ışık tutuyor, yol gösteriyor.
 
Toplumsal değerlerin kırılmasıyla kimlik ve kişilik sorunu yaşayan bireylerin tacizci potansiyeli taşıdığını ortaya koyan eser, tacizciye alan açan ve kurbanları çekimserliğe zorlayan toplumsal dinamikleri bütün yönleriyle masaya yatırıyor.
 
Kitap hakkında, “Yazmak için akademik çalışmalar, masa başı mesailer yetmez. Yıllar süren saha çalışmalarına ihtiyaç vardır. İşyerlerinde olan bitenleri bizzat mağdurlardan dinlemek, anlatılanların doğruluğunu yerinde gözlemlemek gerekir” diyen Üstündağ, kitabının yalnızca istatistiklerden ve medyaya yansımış vakalara dair gözlemlerden ibaret olmayan derin bir analiz olduğunun altını çiziyor.
 
 
•   İşyerindeki patron, yönetici veya kıdemli bir çalışanın size olan tavırları; samimiyet kaynaklı iyi niyetli bir yaklaşım mı yoksa sinsi bir taciz hesabının ince ve planlı aşamaları mı?
•   Konuşurken sizi gereğinden fazla ilgili ve sabit bakışlarla mı dinliyor; yoksa bakışlarını sık sık farklı noktalara mı çeviriyor?
•   İlk andaki ciddiyeti koruyor mu yoksa bakışlarındaki frekans kısa sürede değişiyor mu?
•   İş ciddiyetinizi devam ettirdiğiniz anda bundan sıkıldığını belli eden iş harici konulara giriyor mu?
•   Tacizciler hangi sinsi taktik, söylem ve eylemleriyle hedeflerine yaklaşıyor?
•   Dillerini ustalıkla kullanırken hangi kelimelerle iyi niyetleri suiistimal ediyorlar?
•   Mizahı etkili bir silah olarak nasıl kullanıyorlar?
•   Konuşurken neden sıkça yemin ediyorlar?
•   Diyalog esnasında bakışlarla hangi gizli mesajları veriyorlar?
•   Neden tacize başvuruyorlar?
•   Tacizcilerden korunmak için nelere dikkat edilmeli?
 
Nitelikli Taciz, işyerlerinde tacize uğrama ihtimali bulunan bütün çalışanlarımızın, profesyonel ve amatör tacizcileri erken fark edip tedbir almalarına imkân sağlayacak bir başucu kitabı.

indir

Nitelikli Taciz & İşyerinde Taciz kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Nitelikli Taciz & İşyerinde Taciz kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak