Turizm ve Gezi Kitapları

Norveç Kıyıları ve Cerrah Çelebi'nin Anıları kitabını indir [PDF ve ePUB]

Norveç Kıyıları ve Cerrah Çelebi'nin Anıları

Norveç Kıyıları ve Cerrah Çelebi'nin Anıları yayını türkçedir. Norveç Kıyıları ve Cerrah Çelebi'nin Anıları kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Norveç’in kuzey güney uzunluğu 2200 km. imiş. Kıyı şeridinin uzunluğu 21.347 km. imiş. Yani karadaki her dikey kilometre başına yaklaşık on misli deniz kıyısı düşüyormuş. Norveç denizlerinde yaklaşık 30.000 ada ve 100.000 kayalık varmış. Bu hesaba göre, her dikey kilometre başına, denizde, 60 ada düşüyormuş.Cerrah Yazar Tarık Minkari, Norveç’in Bergen Limanı’ndan bir vapura binmiş, 12 gün ve 12 gece (pardon hiç gece olmamış, hep gündüzmüş) denizlerde dolaşmış, binlerce adanın arasından, yüzlerce kanalın içinden geçmiş, sayısız fiyordların filmini çekmiş.Kuzey Kutup Çemberi’ni aşmış, Neptün’ü deli etmiş.Nord Cape’a çıkmış, batmayan güneşi selamlamış. Norveç’in kuzey kesiminde yaşayan bir Müslüman kardeş ile dertleşmiş: Vardo şehrinde güneş yazın 74 gün batmazmış, kışın 59 gün doğmazmış. Din kardeşimiz oruç tutmak istermiş, ama ne vakit sahur ne vakit iftar bir türlü belirleyemezmiş.Çaresiz kalmış, müftü efendiye bir mektup yazmış, danışmış.Müftü de ona”Be hey din kardeşim, sen de yaşayacak başka yer mi bulamadın?” demiş.Bu kitapta ayrıca Norveç’in özelliklerini, kutup kaşiflerini, Palermo ’97’yi ve Cerrah Yazar’ın tatlı anılarını, şakalarını, anlatılarını bulacak, onları okurken gülecek, anlatırken güldüreceksiniz.

indir

Norveç Kıyıları ve Cerrah Çelebi'nin Anıları kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Turizm ve Gezi Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Norveç Kıyıları ve Cerrah Çelebi'nin Anıları kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak