Dergiler

Olağan Şiir Dergisi Sayı:17 Kasım-Aralık 2020 kitabını indir [PDF ve ePUB]

Olağan Şiir Dergisi Sayı:17 Kasım-Aralık 2020

Olağan Şiir Dergisi Sayı:17 Kasım-Aralık 2020 yayını türkçedir.Olağan Şiir Dergisi Sayı:17 Kasım-Aralık 2020 kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından iki ayda bir yayımlanan Olağan Şiir 17’inci sayısıyla “olağan” yolculuğunu sürdürüyor. Derginin kapak misafiri Hakan Arslanbenzer’le Zafer Acar ve Aykut Nasip Kelebek’in yaptığı geniş ve çarpıcı bir söyleşinin bulunduğu sayıda, şairin şiir ve düşünce dünyasını analiz eden yazılara yer verildi. Arka kapakta ise Yeprem Türk‘ün “Hâl” başlıklı şiiri var.
Giriş yazısında, “Eleştiri istiyoruz, sağlam polemik istiyoruz ve dürüstlük ve cesaret diyoruz.” diyen Aykut Nasip Kelebek, derginin düsturu noktasında bilgilendirici cümlelere yer veriyor. Hakan Arslanbenzer dosyası için kaleme aldığı “Gelenekçi mi Avangard mı: Hakan Arslanbenzer” yazısında şairin Neo-Epik Şiir kitabından yola çıkarak şiir dünyasına ve kendi şiir âleminin dünyaya yansımasına dair tespitlerde bulunuyor. Turgay Demirel, “Neo-Epik Şiirin İlk ve Son Hakanı: Hakan Arslanbenzer” başlıklı eleştiri yazısıyla dosyaya katkı sunuyor. Yunus Emre Koşar da şairin ismiyle özdeş Neo-Epik kavramını masaya yatırdığı “Neo-Epik Karmaşası” başlıklı eleştirisiyle Arslanbenzer dosyasına katkı sunan bir diğer isim. Yeprem Türk ise “Hakan Arslanbenzer veya Türk Şiirinde Oduncular ve Mumcular” başlıklı eleştiri yazısıyla şairin şiir kronolojisi içindeki seyrine dair saptamalarda bulunuyor.
Zafer Acar, Hüseyin Akın, Hüseyin Kalyan, Turgay Demirel, Mehmet Baş, Samet Kara, Muhammed Enis Özel, Gün Uzar, Melike Aydın, Salih Akkaya, Ömer Yücedal, Yasin Kamış, Kübranur Başar, Mahmut Talha İlhan, İmam Haddâad Alevî, Ali Sözer, Béla Vihar, Fahri Alpyürür Olağan Şiir’in 17’nci sayısında.

indir

Olağan Şiir Dergisi Sayı:17 Kasım-Aralık 2020 kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Dergiler kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Olağan Şiir Dergisi Sayı:17 Kasım-Aralık 2020 kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak