Sosyoloji Kitapları

Organize Toplum & Donanımlı Birey Verimli Yaşam Güvenli Dünya kitabını indir [PDF ve ePUB]

Organize Toplum & Donanımlı Birey Verimli Yaşam Güvenli Dünya

Organize Toplum & Donanımlı Birey Verimli Yaşam Güvenli Dünya yayını türkçedir. Organize Toplum & Donanımlı Birey Verimli Yaşam Güvenli Dünya kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Siz iyi niyetli düşünseniz de birisi gelir, hayallerinizi suya düşürür. Siz insanî bir zincir oluşturursunuz ama bir başkasının kıskançlığı, husumeti, beceriksizliği gelir bir halkasını koparır. Siz kurallara uyarsınız fakat trafikte kural tanımaz bir sürücü, gelir size çarpar.

Bundan dolayıdır ki, ancak tüm atmosferimizi temiz bir hava sardığında, ciğerlerimize doldurduğumuz havanın temiz olduğundan emin olabiliriz. Tüm gönüller, beyinler; faydalı işlerde yarıştığında, en azından oyunbozan olmadığında, çabalarımızın olumlu bir toplumsal karşılığı olacaktır.

Tüm bu olumsuzluklar ve çekincelerden dolayı, yerel ve global ölçekte; yönetim faktörüne, sistematik ve bütüncül yaklaştım. Ailelerin iç yönetim ve yönlendirme tercihini ise aile bireylerinin özel tercihine bıraktım. Yine de ihtiyaç duyarlarsa, diğer kitaplarımda, birey ve ailelere yönelik sosyal önerilerime bakabilirler.
Evinin kapısından dışarı adımını atan; yönetim, sistem ve kuralların bir parçası olmak zorundadır. Tersini düşündüğümüzde, apartman, işhanı, mahalle, işyerimiz, ilçemiz, ülkemiz ve dünyamız; her an bir sürpriz çekişme, çatışma ve uyuşmazlıkla karşılaşacak demektir.
Buradan hareketle apartman yönetim tüzüğü, semt yönetimi, yerel yönetimler, ülke yönetimi ve hep birlikte şenlendirdiğimiz dünyanın adil yönetimi için, yazılı kurallar geliştirdim, gerekçelendirdim. İçerisinde iletişim, motivasyon, bireysellik, şeffaflık, sinerji, empati, şeffaflık ve coşkuyu barındıran yönetişim faktörünü ön plana çıkarmaya çalıştım.
Okuyup, uygulayıp, geliştirip, daha verimli hale getirerek miras bırakmak, hepimizin görev ve sorumluluk alanına girmektedir.
Daha yaşadığı apartmanın; bütçesini, güvenliğini, temizliğini, düzenini, emlak değerini artırmaktan aciz birey ve yönetimlerin; daha iyi bir ülke yönetimi istemeye/özlemeye hakları olabilir mi? Bu talepte bir haklılık payı olabilir mi? Bu bir acizlik, hazırcılık, haksızlık, tembellik ve beceriksizliğin kamuflaj çabası olmaz mı?
Öneri, öngörü ve önermelerimle, yaşamı daha da anlamlı kılmaya çalıştım. Evreni daha iyi tanımaya, değiştirmeye, insanileştirmeye, geliştirmeye çaba gösterdim. Sorunlu yöntemlere, yönetim tercihlerine, çekişmelere, çelişmelere, adaletsizliklere, haksızlıklara,
yeni alternatifler üretmeye çalıştım.
Değişime direnenler, ilgisiz kalanlar, halinden memnun olanlar, yeni arayışları gereksiz ve riskli görenler, elbette bu girişimi kabullenemeyeceklerdir. Bize düşen, insanlığımızın hakkını vermek ve yerküreyi daha yaşanabilir hale getirmektir. Bu kitap ile yönetim erkine kabul edilebilir bir norm geliştirmek amaçlanmıştır. Yönetim bilinci, kültürü ve felsefesine katkı sağlamak için yola çıkılmıştır. Organize bir toplumun yapılanmasında, kooperatifçiliğin de olmasını önemsiyorum. Fakat ticari bir girişim olduğundan bu kitaba dahil etmedim.
Coronavirüs küresel belası, tüm dünyadan haberiz, ilgisiz, bağımsız ve izole yaşamanın ne kadar zor ve imkânsız olduğunu bizlere göstermiştir. Gözle görünemeyen bir minik canlı, tüm dünyayı esir alıp, evine hapsedebilmiştir. Tekrarının yaşanmaması için, tüm evreni ve doğal yaşamı korumak, dayanışma içinde yaşamak, tahripkâr emellerden uzak durmak gerektiğini hatırlatmıştır.
İnsan ailesinin sorumlu bir ferdi olduğumuzu kabullenebilirsek; dünyanın herhangi bir yerinde insanlığın ortak mirasına, bilime, felsefeye, barışa kazandırılan her değerden mutluluk, coşku ve onur duyabiliriz.
Buyurunuz, değişim başlıyor!…
İlk adım olarak önce niyet ve zihinsel şablonları değiştirmekle adım atmamız gerekiyor.
Öneri bizden, değerlendirmek sizden.

Ali Rıza MALKOÇ

indir

Organize Toplum & Donanımlı Birey Verimli Yaşam Güvenli Dünya kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Organize Toplum & Donanımlı Birey Verimli Yaşam Güvenli Dünya kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak