İstanbul Gezi Kitapları

Orjinal Belge ve Fotoğrafların Işığında Osmanlı'da Çevre ve Sokak Temizliği/ 22-A-3 kitabını indir [PDF ve ePUB]

Orjinal Belge ve Fotoğrafların Işığında Osmanlı'da Çevre ve Sokak Temizliği/ 22-A-3

Orjinal Belge ve Fotoğrafların Işığında Osmanlı'da Çevre ve Sokak Temizliği/ 22-A-3 yayını türkçedir. Orjinal Belge ve Fotoğrafların Işığında Osmanlı'da Çevre ve Sokak Temizliği/ 22-A-3 kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Elinizdeki kitabın birinci bölümünde, Tanzimattan önce Osmanlı Devleti’nde belediye hizmetlerinin kimler tarafından nasıl görüldüğü, ikinci bölümünde Şehremaneti’nin teşekkülünden önce temizlik hizmetlerini kimlerin, nasıl, hangi şartlarda yerine getirdiği anlatılıyor. Üçüncü bölümde, Şehremaneti’nin kurulması, İstanbul’da ilk imar planı çalışmaları, kent planlamaları gibi konular yer alıyor. Dördüncü bölümde, Şehremaneti’nin teşekkülünden sonra, sokakların belediye görevlileri tarafından hangi şartlarda temizlendiği belirtiliyor. Beşinci ve son bölümde ise eserimizin ana konusunu teşkil eden temizlikle ilgili arşiv belgeleri yer alıyor. Bu bölümde bulunan belgelerin yüzde doksan beşi ilk defa yayınlanmaktadır.

indir

Orjinal Belge ve Fotoğrafların Işığında Osmanlı'da Çevre ve Sokak Temizliği/ 22-A-3 kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

İstanbul Gezi Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Orjinal Belge ve Fotoğrafların Işığında Osmanlı'da Çevre ve Sokak Temizliği/ 22-A-3 kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak