Orta Türkçe Sözlük 11-16. Yüzyıllar kitabını indir [PDF ve ePUB]

[ad_1]

Orta Türkçe Sözlük 11-16. Yüzyıllar yayını türkçedir.Orta Türkçe Sözlük 11-16. Yüzyıllar kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Orta Türkçe Dönemi, Eski Türkçeyle yeni Türkçeyi birbirine bağlayan geçiş dönemidir. Bu özelliğiyle diğer dönemler arasında bir nevi köprü konumundadır. Orta Türkçe Dönemi’nden günümüze birçok eser gelmiştir. Bu dönemin incelenmesi, gerek Türk tarihinin gerekse Türkçede yoğun bir şekilde kullanılan saf Türkçe kelimelerin bilinmesi açısından önemlidir. Yapılan bu çalışmayla, bu dönemde yazılmış ve gerek kendi döneminde gerekse günümüzde kaynak değerinde olan birçok sözlük ve kitap incelenmek suretiyle Orta Türkçe Dönemi’ndeki kelime varlığı bir bütün hâlinde ortaya konmaya çalışılmıştır.
 
Orta Türkçe Dönemi dilin kelime ve kavramsal açıdan zenginleştiği dönemdir. Eski Türkçe Dönemi’ndeki kelime hazinemiz Orta Çağ’a girdiğimizde neredeyse ikiye katlanmıştır. Tertip edilen bu sözlükte söz, terim ve kavramlardan oluşan yaklaşık 26.000 madde başı ve 1.720 civarında da madde içi kelime yer almaktadır.

[ad_2]

indir

Orta Türkçe Sözlük 11-16. Yüzyıllar kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Başvuru Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Orta Türkçe Sözlük 11-16. Yüzyıllar kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın