Tarih Kitapları

Osmanlı Kroniklerinde Kuzey Makedonya kitabını indir [PDF ve ePUB]

Osmanlı Kroniklerinde Kuzey Makedonya

Osmanlı Kroniklerinde Kuzey Makedonya yayını türkçedir. Osmanlı Kroniklerinde Kuzey Makedonya kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Eski Yugoslavya döneminde, tarih araştırmaları için son dönem Osmanlı medreselerinde yetişen âlimlerden bazıları Makedon Devlet Arşivi’nde veya Milli Tarih Enstitüsü’nde istihdam edilmiştir. Bu bağlamda Kemal Aruçi ile Fettah Efendi’nin adı geçen kurumların bünyesinde, Makedon Türkolog ve tarihçilerle ortak imzalı makaleler yayınladıkları bilinmektedir. Elinizdeki kitapta altı Osmanlı kroniği ve iki tarihi eser esas alınarak, beşi Kemal Aruçi’nin Aleksandar Matkovski, biri Stefan Piperkovski ile kaleme aldığı altı makale, biri de Fettah Efendi’nin Vanço Boşkov ile birlikte kaleme aldığı makale, her biri birer bölüm olarak tasarlanarak yedi bölüm halinde Makedonca’dan Türkçe’ye tercüme edilmek suretiyle yayına hazırlanmıştır. Çalışmaya tarafımızdan Giriş bölümü yazılmış, sonuna da Kemal Aruçi’nin vefatından sonra Aleksandar Matkovski tarafından kaleme alınarak yayınlanan vefeyât yazısının Türkçe tercümesi ilave edilmiştir. Bu kitabın Kuzey Makedonya ve Balkan tarihi araştırmalarına, Türkiye ile Kuzey Makedonya arasındaki derin tarihi ilişkilerin hatırlanmasına, Osmanlı âlimleri tarafından yapılan çalışmaların yeniden gündeme getirilmesine ve başta Kuzey Makedonya olmak üzere Balkanlardaki Müslüman/Türk toplumunun tarihi hafızasının tazelenmesine ve zenginleşmesine katkı sağlamasını temenni ederiz.

indir

Osmanlı Kroniklerinde Kuzey Makedonya kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Tarih Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Osmanlı Kroniklerinde Kuzey Makedonya kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak