Başvuru Kitapları

Osmanlı Tarih Lugatı/ 36-D-11 kitabını indir [PDF ve ePUB]

Osmanlı Tarih Lugatı

Osmanlı Tarih Lugatı/ 36-D-11 yayını türkçedir.Osmanlı Tarih Lugatı/ 36-D-11 kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Osmanlı Tarihi ile uğraşanlar için gerek kroniklerde, gerekse başka eski tarihlerde, özellikle Osmanlı Tarihiyle ilgili belgelerde geçen bir çok deyimlerin manasını anlamak çok zor, bazan da imkansız olmakta, böylece tarih metinlerinin eksiksiz değerlendirilememesi gibi bir durum meydana gelmektedir.. Osmanlı Tarihi ile uğraşan genç nesiller için ise bu durum daha büyük bir problem oluyor. Ayrıca bu deyim ve terimleri tamamen anlatacak bir sözlük de yoktur. Onun meydana getirilmesi için evvelce yapılmış olduğu gibi eski lügatları taramak yetmemektedir. Çünkü bunları o türlü lügatlarda bulmak mümkün olmaz. Ancak eski tarihmeri ve özellikle Osmanlı devleti belgelerini taramak, elde edilen malzemeyi mukayese yoluyla değerlendirmek gerekmektedir….
Midhat Sertoğlu
(Önsöz’den)

indir

Osmanlı Tarih Lugatı/ 36-D-11 kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Başvuru Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Osmanlı Tarih Lugatı/ 36-D-11 kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak