Eğitim Kitapları

Risk Altındaki Çocuklar ve Eğitimleri kitabını indir [PDF ve ePUB]

Risk Altındaki Çocuklar ve Eğitimleri

Risk Altındaki Çocuklar ve Eğitimleri yayını türkçedir. Risk Altındaki Çocuklar ve Eğitimleri kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Literatürde risk altında bulunan çocuğun, yaşına uygun olmayan, tehlike ve risk içeren yaşantı sürdüren çocuklar olarak tanımlandığı görülmektedir. Konu ile ilgili yapılan araştırmalar incelendiğinde gelişmekte olan ülkelerde daha yoğun olmak üzere risk altındaki çocukların sayısında artış olduğu gözlenmektedir. Çocukları riskli davranışlara sevk eden nedenler aile, çevre ve psikolojik faktörler olarak sınıflandırılmaktadır. Araştırmacılar risk altında bulunan çocukların, okuldan kaçma, madde kullanma, sokakta çalışma, çalma, yalan söyleme, kendine ve çevreye zarar verme, dikkat eksikliği, otoriteyle sorun yaşama ve suç işleme gibi riskli davranışlar gösterme olasılıklarına sahip olduklarını öne sürmektedirler.
Bu kitabının amacı, konu ile ilgili araştırma, proje sonuçlarına dayalı bilgiler sunarak öğretmenler ve öğretmen adaylarının farkındalıklarını artırmak, bu çocukları erken dönemde tespit etmek hususunda öğretmenlere ve çocuğun eğitiminde sorumlu diğer paydaşlara kılavuzluk etmek, öğretmenlerin sınıflarında risk faktörünün çocuğun gelişimi ve eğitimine vereceği zararın önüne geçebilmek için alternatifler üretmek ve işbirlikleri geliştirmek hususunda yeterlik kazanmalarını sağlamaktır.

indir

Risk Altındaki Çocuklar ve Eğitimleri kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Eğitim Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Risk Altındaki Çocuklar ve Eğitimleri kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak