Edebiyat Kitapları

Şarkiyatçılığı Yeniden Düşünmek & Modern Bilginin Eleştirisi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Şarkiyatçılığı Yeniden Düşünmek & Modern Bilginin Eleştirisi

Şarkiyatçılığı Yeniden Düşünmek & Modern Bilginin Eleştirisi yayını türkçedir. Şarkiyatçılığı Yeniden Düşünmek & Modern Bilginin Eleştirisi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Edward Said’in ufuk açıcı Şarkiyatçılık kitabından bu yana, Şarkiyatçılık kavramı Batılı entelektüellerin baskı ile yaptıkları işbirliğini göstermek için bir emsal olarak kullanılageldi. Yine de Şarkiyatçılığı akademik disiplinlerin karmaşıklığını bir kenara atmak pahasına günah keçisi olarak kabul etmek doğru mu? Wael B. Hallaq, bu kitabında Şarkiyatçılığı modern bilgiyi yeniden düşünürken bir başlangıç noktası olarak ele alıyor. Tohumları yaklaşık olarak on yıl önce atılan bu kitap, Şarkiyatçılığın sözde “Öteki”ye dayandığı kadar modern benliğin inşasında da temel olduğunu öne sürüyor. Pek çok akademik disiplinin temelini sarsmak için kayda değer bir girişim olan Şarkiyatçılığı Yeniden Düşünmek, akademinin modern kapitalizm, sömürgecilik ve hegemonik güç formlarındaki ölümcül suçluluğunun boyutlarını ortaya koymaktadır.
 
“Sömürge yönetiminin (sömürgeler ve yerleşimciler olsun ya da olmasın) bilgiyi kontrol etme ve yönetme meselesi olduğu ve güç farklılığının failler, kurumlar ve epistemik yönetim dillerinde saklı olduğu, giderek artan bir şekilde sömürgelerden bağımsızlığını kazanan ülkelerin düşünürleri arasında giderek daha belirgin hale gelmektedir. Wael B. Hallaq, bizi Edward Said’in Şarkiyatçılık’ına dair titiz bir okuma yaparak, tahakkümün epistemik egemenliğe dayandığı ve kurtuluşun epistemik özgürlük olmadan düşünülemez olduğu bilincine götürüyor.”
Walter Mignolo, Profesör, Duke Üniversitesi
 
“Hallaq’ın çalışmaları, Doğu’nun temsil sorunlarının ötesine geçerek modern tarihsel sosyal bilimlerin epistemolojik temellerini yeniden incelemek için Şarkiyatçılık üzerine yapılan eleştirel tartışmanın kapsamını genişletiyor.”
Sudipta Kaviraj, Profesör, Columbia Üniversitesi

indir

Şarkiyatçılığı Yeniden Düşünmek & Modern Bilginin Eleştirisi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Edebiyat Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Şarkiyatçılığı Yeniden Düşünmek & Modern Bilginin Eleştirisi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak