Felsefe ve Düşünce Kitapları

Sarp Yokuşu Tırmanırken kitabını indir [PDF ve ePUB]

Sarp Yokuşu Tırmanırken

Sarp Yokuşu Tırmanırken yayını türkçedir. Sarp Yokuşu Tırmanırken kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

İslam, insanlığın tarihsel yürüyüşünde Âdem (a.s) ile başlayan, İbrahim (a.s), Musa (a.s) ve İsa (a.s) ile devam ederek Muhammed (a.s) ile kemale eren son “İnsanlık Hareketidir.” Bu anlamda İslam, insanın, insan olma davasıdır. Yeryüzünün tüm Nemrutlarına başkaldıran İbrahim’in, Firavunlara meydan okuyan Musa’nın, paganizme savaş açan İsa’nın, diri diri toprağa gömülen çocukların hesabını soran Muhammed’in (a.s) ve onların takipçisi olanların davasıdır.
Bu dava, bir insanlık hareketi, tevhid, adalet, özgürlük, merhamet ve kardeşlik hareketidir. Tarihin tüm zalimlerinin, pagan/putperest Romalıların ve mirasçıları Batı Haçlı emperyalizminin, onların gayri meşru çocuğu ABD melez saldırganlarının, İngiliz Yahudi koalisyonu Siyonist çetelerinin, şikeli dindaşları Rus Emperyalistlerinin, velhasıl tüm zalimlerin zulümlerinin karşısında duran bir harekettir.
Bu dava ve hareket insanlıkla yaşıttır. Zalimler istemese de bu devasa insanlık hareketi yürüyüşüne devam ederek Allah’ın takdir ettiği sonuna (yevmü’l kıyame) doğru onurlu, izzetli ve şerefli yürüyüşüne devam edecektir. Bu davanın onurlu insanları, çocuklarının ateş çukurlarına atılarak yakılmasına, diri diri toprağa gömülmesine, büyük denizlerde cesetlerinin yüzmesine rağmen bu davaya sahip çıkacak ve tüm küresel kuşatma ve yok etme operasyonlarını alaşağı edecektir.
Bu dava, Sultan Alparslan’ın, Kılıçarslan’ın, Selahattin Eyyubi’nin şahsında tüm kuşatmaları yaracak potansiyele ve imana sahip bir davadır. Eyyubi, Selçuklu, Osmanlı ve Endülüs mirasıyla barış, adalet, özgürlük; bilim, felsefe, sanat vb. alanlarda insanlığa örnek olmuş bir miras ve harekettir. El Kindi, Farabi, İbni Rüşd, İbn-i Sina, Maturidi, Şatıbi, İbni Haldun ve daha nice dehaları yetiştirerek insanlığa damga vuran, Sait Halim Paşa, Said Nursi, Mehmet Akif, Hasan el Benna, Seyyid Kutup ve Aliya İzzet Begoviç’in şahıslarında yoluna devam eden bir harekettir.
Bu kitap, bu davaya/medeniyete sadakatin bir sancısının yansımasıdır.

indir

Sarp Yokuşu Tırmanırken kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Felsefe ve Dusunce Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Sarp Yokuşu Tırmanırken kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak