Eğitim Kitapları

Sıfırdan Arapça Öğreniyorum kitabını indir [PDF ve ePUB]

Sıfırdan Arapça Öğreniyorum yayını Yrd. Doç. Dr Necle YASDIMAN tarafından Arapça’yı hızlı şekilde sevenlerine öğretmek için yazılmış gayet güzel anlatımlı değerli bir eserdir.  Sıfırdan Arapça Öğreniyorum kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz. Sıfırdan Arapça Öğreniyorum PDF indir kitabı başlangıç için çok iyi bir kitap.

Sıfırdan Arapça Öğreniyorum KİTAP AÇIKLAMASI

• Diyanet
• İlahiyat Fakülteleri
• Önlisans
• İmam Hatip Ortaokulları Ve Liseleri
• Özel Kurslar
• İslami İlimler

ve Kendi Kendine Arapça öğrenmek isteyenler için Arapçayı SIFIRDAN başlayarak öğreten kaynak…

Bu Eserle ;

Arapça telaffuzunuzu düzeltebilirsiniz,
Arapça konuşan insanlarla konuşabilirsiniz,
Arapça kitap ve dergileri okuyabilirsiniz,
Televizyon radyo konuşmalarını anlayacak hale gelebilirsiniz.

Sıfırdan Arapça Öğreniyorum eserimiz ” Adım Adım Kur’an Dili ” adlı eserimizin grameri anlatan ana konularına dokunmadan genel cümle örnekleri ve alıştırmalarından bir kısmını kaldırıp onların yerine PRATİK ARAPÇA ve okuma parçaları ile gramere ait bazı ilavelerden oluşmaktadır. Yine bu eser İmam Hatip ve İlahiyat Fakültesi öğrencileri ile buna imkanı olmayıp kendi kendine Arapça öğrenmek isteyen ya da kurslara devam edenlerin kolay taşıyıp çok istifade edeceği bir kitap istemeleri neticesinde ortaya çıkmıştır.
İncelediğiniz eser Adım Adım Kur’an Dili adlı eserimizin grameri anlatan ana konularına dokunmadan genel cümle örnekleri ve alıştırmalarından bir kısmını kaldırıp onların yerine pratik Arapça ve okuma parçaları ile gramere ait bazı ilavelerden oluşmaktadır. Yine bu eser İmam Hatip ve İlahiyat Fakültesi öğrencileri ile buna imkanı olmayıp kendi kendine Arapça öğrenmek isteyen ya da kurslara devam edenlerin kolay taşıyıp çok istifade edeceği bir kitap istemeleri neticesinde ortaya çıkmıştır. Arap olmayan kardeşlerimizin Arapça öğrenmesinin en büyük amaçlarından biri Kur’an’ı ve dini eserleri orjinalini anlayarak okumaktır. Bu sebeple ağırlık Kur’an ayetlerine verilmiştir. İnternette ve Cd halinde de derslerin anlatımı mevcuttur. Artık günümüzde Arapça öğrenmek sadece vaktini bağışlamak kadar kolaydır. Rabbimizin şu sözü sanki bugünü anlatmaktadır: “Andolsun biz Kur’ân’ı düşünenler için kolaylaştırdık, düşünen var mı?” (54/Kamer, 17).
Okuyucu, kitapta her konuda tercümesi verilmiş cümle örneklerinin Arapça’sına bakarak Türkçe’sini, Türkçe’sine bakarak Arapça’sını söyleyecek hale geldiği zaman, o konuyu anlamış demektir. Hedefi böylece belirledikten sonra, bu seviyeye gelmek için yapılacak işlem; konuların ve kelimelerin bol bol tekrar edilmesidir. Alıştırmaların harfiyen tatbik edilmesi öğrenmeyi çabuklaştıracaktır. Bu eserin arkasından tatbikat olarak çalışılmak üzere diğer çalışmalarımız olan Kur’an Tahlili (Fatiha’dan Nas suresine dek kelime kelime anlam, irab, sözlük, toplu mana ve tefsir) ve bu eserin özeti olan Kur’an Ufku adlı eserlerimizi yayınladık. Bu eserlerin herbirisinde Kur’ân’ın her ayetinin altında o ayete ait “Sözlük”, ayetin her kelimesinin hemen altında ayrı ayrı Türkçe anlamı, onun altında da o kelimenin irabını (fiil, fâil, mef’ul vs. gibi dilbilgisi tahlilini) ve ayetin toplu mealini bulacaksınız. Böylece Kur’ân-ı Kerîm deryasına dalacak, ayetlerin bugüne bakan yönlerini keşfe çıkacak ve ilmi çalışmanın zevkini tadacaksınız. Ayette belirtildiği gibi: “Kur’ân’ı açık açık güzelce (düşünüp anlayarak ağır ağır tertîl üzere) oku… (73/Müzzemmil, 4). “..Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” (39/Zümer, 9)… Bu eserler hepimizin dünya ve âhiret saadetine vesile olur inşaallah… Şahsen ben hayatımın en mutlu saatlerini Kur’an başında inceleme yaparken geçirdiğimi itiraf ediyorum. Rabbimin hepimizi ilmiyle âmil Kur’ân âlimi yapması ve Kur’ân’ın hepimizin ışığı olması duasıyla ve başarı dileklerimle…

Allah yâr ve yardımcımız olsun…

Sıfırdan Arapça Öğreniyorum indir

Sıfırdan Arapça Öğreniyorum kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

 

Sıfırdan Arapça Öğreniyorum kitabı ile ilgili detay bilgi:

Yayın Tarihi: 15.11.2017
ISBN: 9786059836418
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Dil: ARAPÇA,TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 640
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt
Boyut: 16 x 24 cm

 

Sıfırdan Arapça Öğreniyorum yazarı Yrd. Doç. Dr Necle YASDIMAN Kimdir ?

1962’de İnegöl/Bursa’da doğdu. İlkokulu Bandırma, ortaokulu İnegöl, liseyi de İzmit Derince lisesinde bitirdi. Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’nde (1984) tamamladı. 1986’da Diyanet İsleri Baskanlığı bünyesinde Ankara’da basladığı görevini, ileriki yıllarda İzmir’de sürdürdü. Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı’nda basladığı Doktora çalısmaları ile ilgili arastırma yapmak üzere 1994 senesinde Mısır’da bulundu. Türkiye’ye döndüğünde 1994 senesinde Diyanet İsleri Baskanlığı bünyesinde açılan dört ay süreli Almanca Dil Kursu’ndan sertifika aldı. Şubat 2015 yılı itibari ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Arap Dili ve Belağatı bölümünde Yrd. Doçent olarak göreve başlamıştır.Halihazırda Arap Dili ve Belağatı Bölüm Başkanıdır. Yazar iki çocuk annesidir.

 

Eğitim Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Sıfırdan Arapça Öğreniyorum kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

12 Yorumlar

 • Reply
  muzaffer
  26 Eylül 2020 at 22:51

  cok iyi

 • Reply
  fdsgas
  13 Kasım 2020 at 19:30

  manyak biş

 • Reply
  zzzzzzzzz
  30 Kasım 2020 at 05:39

  güzel

 • Reply
  İsimsiz
  7 Aralık 2020 at 16:58

  Ben niye indiremiyorum ki basinca baska sayfaya yonlendiriyor

 • Reply
  osman yaza
  7 Aralık 2020 at 21:41

  teşekkürler

 • Reply
  kemal kaygusuz
  8 Aralık 2020 at 23:26

  Adım Adım Kuran Dili kitabından pek farkı yok ama güzel bir kitap yeni başlayanlar için tavsiye edilir

 • Reply
  yaşar
  12 Aralık 2020 at 16:21

  tskrlr

 • Reply
  İbrahim
  18 Aralık 2020 at 21:25

  Tşkler

 • Reply
  Hamza
  26 Aralık 2020 at 12:46

  Süper. Tabsiy ederim.

 • Reply
  Hamza
  26 Aralık 2020 at 12:49

  Cok güzel!!!

 • Reply
  Abbbdndn
  12 Ocak 2021 at 15:57

  İndirsem güzel

 • Reply
  Mesut
  13 Ocak 2021 at 21:50

  teşekkürler

 • Cevap bırak