Siyaset Kitapları

Siyonizm ve Türkiye kitabını indir [PDF ve ePUB]

Siyonizm ve Türkiye

Siyonizm ve Türkiye yayını türkçedir. Siyonizm ve Türkiye kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Elinizdeki kitap;
Ömrünü; dünyanın birçok ülkesine dağılmış ve yurt özlemi içinde yaşayan Yahudileri Arz-ı Mevlud kabul ettikleri Filistin’de bir Yahudi Devleti kurulması ülküsüne adayan Politik Siyonizmin kurucusu Dr. Theodor Herzl’in, Sayın Yaşar Kutluay tarafından yorumlanmış anılardır.

Dr. Herzl bir Yahudi Devleti’nin mutlaka kurulması davasına öylesine inançla bağlanmıştır ki, bu uğurda Sultan Abdülhamit’in en yakınındaki Paşaları davasına hizmet etmeleri içi paraya boğar, sarayı adeta rüşvetle satın alır. Dünya kamuoyunu harekete geçirir ve zengin yahudileri bu hayalin gerçekleşmesi için seferber eder. Profesör Vambery’yi Sultan ile görüşmeler ayarlaması ve istikbaldeki Yahudi Devleti için aracı yapar. Ancak Herzl’in bütün çabalarına rağmen Sultan Abdülhamit’in Filistin’de bir Yahudi devleti’nin kurulmasına rıza göstermemesi üzerine yine de ümidini kaybetmeyen Herzl bu defa Osmanlı’nın bir an önce yıkılmasını hedefler. Bu uğurda Avrupa’daki Yahudi basınını Türkiye’nin aleyhine çevirir. Dış borçlardan dolayı kıvranan Osmanlı’nın küllerinin arasından bir Yahudi devleti’nin çıkacağına inanan Dr. Herzl, 1900 Başarında gelecek elli yılda İsrail’in kuruluş haberini tüm dünyaya duyurması, Dr. Herzl’in ne denli ileri görüşlü olduğunu ortaya koyuyordu.

Yazarın hayatını ortaya koyarak çevirdiği bu kitap; layıkıyla okunup, anlaşıldığı taktirde, ülkemizin bugünkü durumu ve Siyonizm’in gerçek hedefi çok daha iyi anlaşılacaktır.

indir

Siyonizm ve Türkiye kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Siyaset Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Siyonizm ve Türkiye kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak