Psikoloji Kitapları

Sosyal Psikolojiyi Uygulama kitabını indir [PDF ve ePUB]

Sosyal Psikolojiyi Uygulama

Sosyal Psikolojiyi Uygulama yayını türkçedir. Sosyal Psikolojiyi Uygulama kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“Bence bu harika bir kitap. Sosyal psikolojik kuramlar, pratik kullanım için son derece iyi sunulmuş. Sosyal psikoloji okuyan herkes bu kitabı oldukça ilişkili ve elverişli bulacaktır.”
Gerjo Kok, Uygulamalı Sosyal Psikoloji Profesörü, Çalışma ve Sosyal Psikoloji Bölümü, Maastricht Üniversitesi
“Bu kitap, heyecan verici bir konuyu ve uygulamalı sosyal psikolojiyi ele alan, okunması zevkli bir kitap. Metinlerin ana varlığı, problem tanımı, dikkatli analizleri, sınama evresi ve yardım evresini barındıran PATH kavramının özgünlüğü ve gücünde yatmaktadır. Bu çerçeveyi eğitim ve öğretim alanında uygulama ve kurumsallaştırma fikrini beğendim.”
Klaus Fiedler, Uygulamalı Sosyal Psikoloji Profesörü, Heidelberg Üniversitesi
Bu kapsamlı metin, sosyal psikolojiyi uygulamada PATH adı verilen yeni bir yöntemi tanıtmaktadır. Kitap, sosyal problemlerin çözümünde basit olduğu kadar sistematik ve basamaklandırılmış bir yöntemi önermektedir. Bu yöntem, suçla mücadele, önyargıların azaltılması, takım performansını arttırma, çevre bilinci uyandırma gibi sosyal konularda müdahale programlarının hazırlanmasında Sosyal Psikoloji kuramlarından yola çıkarak olumlu çıktılar elde etmektedir. Öğrenciler, bu kitabı izleyerek sosyal bir problemi tanımlama, kurama dayalı analiz yapma, açıklayıcı modeller geliştirme ve bu modelleri sınamak amacıyla bir araştırma projesini yürütme gibi nitelikler kazanacaklardır.
İlgi çekici ve erişilebilir bir şekilde yazılmış bu kitap size şunları sunmaktadır:
•Yazarlar tarafından öne sürülen yeni bir yöntemsel model (PATH modeli)
•Gerçek hayattan vaka çalışmaları
•Bölüm sonlarında alıştırmalar
•Önde gelen sosyal psikologlarla görüşmeler
•Daha ileri okumalar için öneriler
•Sosyal Psikoloji belli başlı kuram ve olgularına yönelik sözlük.
Bu geniş kapsamlı metin, sosyal, sağlık, adli, çevre, endüstri ve örgüt psikolojisi gibi alanlarda lisans ve lisansüstü düzeydeki uygulamalı psikoloji dersleri için yararlıdır.
 
 

indir

Sosyal Psikolojiyi Uygulama kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Psikoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Sosyal Psikolojiyi Uygulama kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak