Sosyal Sorunlara Panoramik Bakış kitabını indir [PDF ve ePUB]

[ad_1]

Sosyal Sorunlara Panoramik Bakış yayını türkçedir. Sosyal Sorunlara Panoramik Bakış kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Ortak yaşamın doğası gereği tüm eylemler, toprağa nüfuz eden kökler gibi saçaklanarak tüm yaşamı kuşatmaktadır. Ortak yaşamda yapılan her eylemin kıymeti, uzmanlığı ile ölçülmektedir. Uzmanlaşmaların en yumuşak karnı ise uzmanlık alanlarına ilişkin bakış açılarının daralmasıdır. Giderek daha spesifik bir alana yoğunlaşan çalışmalar yapmak doğru sonuçlar doğursa bile aynı zamanda alanın genelinden giderek uzaklaşmak anlamı taşımaktadır. Unutulmamalıdır ki bir yaprağa 10 -15 oranında yaklaşarak incelemek o yapraktan 10+15 uzaklaşmak olacaktır. Yaşadığımız doğanın göreceliğinin yaratmış olduğu bu durumun en basit çözümü, araştırma alanlarına yönelik ne kadar derinlemesine çalışmalar yapılırsa yapılsın, bir yanı ile sürekli araştırma alanının nesnel gerçekliğinden kopmamaktır. Bunun için alana ilişkin bütünlüklü çalışmaların önemi büyüktür.

Bu kitap çalışmasının temel motivasyonu işte tam bu noktada aranmalıdır. Kitap; giderek uzmanlıklara ayrılan ve her araştırmacının kendi spesifik alanına odaklandığı bir süreçte, sosyal bilimlerin farklı disiplinlerinden araştırmacıları sosyal sorunlar ortak zemininde bir araya getirmektedir. Böylelikle sosyal sorunlar alanının nesnel gerçekliğinin en net görünebileceği bir yükseklikten panoramik bir bakış sunulmak istenilmiştir.

[ad_2]

indir

Sosyal Sorunlara Panoramik Bakış kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Sosyal Sorunlara Panoramik Bakış kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın