Başvuru Kitapları

Sözlükleşme: Genel Sözlükler İçin Sözlük Birim Seçimi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Sözlükleşme: Genel Sözlükler İçin Sözlük Birim Seçimi

Sözlükleşme: Genel Sözlükler İçin Sözlük Birim Seçimi yayını türkçedir.Sözlükleşme: Genel Sözlükler İçin Sözlük Birim Seçimi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Özellikle genel sözlükler, geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmelerinden dolayı kayıt altına aldıkları söz varlığını geleceğe, yeni kuşaklara aktarmaktadır. Ancak sözlüklerde, kullanıcılara sunulacak bilgilerin içeriği ve seçimi her zaman bir sorun oluşturmuştur. Bir dilin söz varlığını yansıtabilecek genel sözlükler için sözlük birim seçiminde bilimsel ölçütlerle ve yaklaşımlarla hareket edilmesi bir gerekliliktir. Genel Türkçe sözlükler hazırlanırken sözlük birim seçiminin ne tür ölçütlere dayandırıldığı kesin çizgilerle ifade edilmemektedir. Bu sorunu gidermek için yapılan nitel araştırmadan ve alan yazını taramasından elde edilen bilgilerle ve bulgularla genel Türkçe sözlükler için sözlük birim seçiminde hangi bilimsel ölçütlerin geliştirilebileceği ortaya konulmaya çalışılmıştır. Çalışma kapsamında, genel Türkçe sözlükler için sözlük birim seçiminde ve sözlük çalışmalarının çağdaş yöntem ve yaklaşımlarla nasıl yapılacağı konusunda ortaya konan bilgilerin, genel sözlük hazırlama sürecinde yardımcı olacağı düşünülmektedir.

indir

Sözlükleşme: Genel Sözlükler İçin Sözlük Birim Seçimi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Başvuru Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Sözlükleşme: Genel Sözlükler İçin Sözlük Birim Seçimi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak