Spor Kitapları

Sporcularda Kupa Terapisi Araştırmaları kitabını indir [PDF ve ePUB]

Sporcularda Kupa Terapisi Araştırmaları

Sporcularda Kupa Terapisi Araştırmaları yayını türkçedir. Sporcularda Kupa Terapisi Araştırmaları kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Bilinen yazılı kaynaklar klasik kupa terapisinin kökeni olarak Eski Mısır, Eski Çin ve Antik Yunan Medeniyetlerini işaret etmektedir. Bunlar içinde en eski uygulamaların Eski Mısır Medeniyetinde olduğu düşünülmektedir. Eski Mısır’da klasik kupa terapisi ile ilgili hiyerogliflere MÖ. 3500 yıllarında rastlanmaktadır.
Klasik kupa terapisi ile ilgili temel kavramlar Hipokrat ile başlayan, Galen ile devam eden ve İbn-i Sina ile zirveye ulaşan Yunan Tıbbı, İslam Tıbbı ya da Eski Tıp olarak bilinen sistematik içinde üretilmiş ve günümüze aktarılmıştır.
1950’den sonra yeniden canlanma dönemi ve farklı bir bakış açısı ile klasik kupa terapisi ele alınmaya başlamıştır. Michael Phleps’in 2016 yılında Rio Olimpiyatları’nda klasik kupa terapisinden faydalanması ve altın madalya kazanması klasik kupa terapisi ile ilgili bilimsel çalışmalara ivme kazandırmıştır.
Bu kitapta hem İbn-i Sina ile zirveleşen klasik kaynaklardaki bilgi hem de güncel bilimsel araştırma sonuçları okuyucuya bir arada sunulmuştur. Güncel araştırmaları gerçekleştiren bilim adamları ile doğrudan bağlantıya geçilmeye çalışılmış, Heme Oksijenaz-1 gibi yeni etki mekanizmaları ayrıntılarıyla anlatılmıştır.

indir

Sporcularda Kupa Terapisi Araştırmaları kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Spor Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Sporcularda Kupa Terapisi Araştırmaları kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak