Spor Kitapları

Sporda Beslenme kitabını indir [PDF ve ePUB]

Sporda Beslenme

Sporda Beslenme yayını türkçedir. Sporda Beslenme kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Yüksek sportif performansın oluşumunda, kişiye ait fizyolojik ve psikolojik faktörler, antrenman durumu, beslenme durumu, sağlık, çevresel faktörler, spora özgü özellikler rol oynamaktadır. Hangi faktörün maksimum performansta daha etkili olduğunu söylemek güçtür ama yakıt kaynağı olmayan, sağlığı bozulmuş bir sporcudan yüksek performans beklemek imkânsızdır. Günümüzde, bilgi iletiminin hızlı ve sınırsız olması nedeniyle, sporcuların doğru ve dengeli beslenmeyi öğrenmeleri daha kolaydır. Aynı zamanda ticarî kaygılarla yapılan ve yayılan yanlış inanış ve bilgilere de ulaşmaları kolaylaşmıştır. Bu kitaba, öğrencilerimin son bilgiler eklenmiş, kolay ulaşılabilir, kaynak ihtiyacı nedeniyle başladım. Morpa Yayıncılığın desteği ve ısrarı ile tüm Spor Bilimi eğitimi yapan öğrencilerimize temel beslenme bilgilerini alabilecekleri bir kaynak kitap olmasını amaçladım. 23 yıllık deneyimim sonucunda fitness ve yarışma sporcularının ihtiyacı olduğunu düşündüğüm konulara yer verdim. Sporculuk hayatım süresince beslenmem konusunda yanlışlıklar yaptım. Sonucunda bazen şişmanladım, bazen zayıfladım, bazen hormonal dengemi bozdum. Bana yardım edecek birini aradım, bulamayınca kendim öğrenmeye çalıştım. Doktoramı Ergojenik Yardım alanında yaptım. Hocam Prof. Dr. Kut Sarpyener’in desteği ile öğrendiklerimi 1985 yılından sonra Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda öğrencilere aktarmaya başladım. O tarihten bu yana spor camiasında bilgileri paylaşmaya çalışıyorum.
Bilim ve eğitime katkımın olacağı düşüncesi, sporcu beslenmesi bilgilerini ve kaynaklarını, antrenörler, sporcular ve velileri ile paylaşmak bana mutluluk vermektedir.

indir

Sporda Beslenme kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Spor Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Sporda Beslenme kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak