Kültür Kitapları

Süheyl Ünver'in Orta Anadolu Defterleri kitabını indir [PDF ve ePUB]

Süheyl Ünver'in Orta Anadolu Defterleri

Süheyl Ünver'in Orta Anadolu Defterleri yayını türkçedir. Süheyl Ünver'in Orta Anadolu Defterleri kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“…Tıbbiyede öğrenciyken Medresetü’l-Hattâtin’e de devam edip bitirerek tezhip ve ebrû
icâzetnâmesi alan Süheyl Ünver, akademi, üniversite, Topkapı Sarayı Müzesi ve Süleymâniye
Kütüphânesi’ndeki ders ve kurslarla geleneksel sanatlarımızla ilgili öğrenci ve bugünün pek çok hocasını yetiştirmiştir.
Yine tıbbiye yıllarında Üsküdarlı Ressam Hoca Ali Rızâ Beyle tanışma fırsatı bularak “Hoca Ali Rızâ Bey’in talebeliğine kabul ettiği” Süheyl Ünver, artık sık sık hocasını ziyâret edecek ve birlikte İstanbul’u dolaşarak resim yapacaklardır. Süheyl Ünver, Hoca Ali Rızâ’dan öğrendiklerini, gezip gördüğü Anadolu, Rumeli, hattâ dünya ülke ve şehirlerinde yaptığı suluboya ve karakalem resimlere aksettirecek ve târihî eserleri, câmi, türbe, tekke, müze, hamam, köprülerin yanı sıra beğendiği bugün ne yazık ki pek çoğu mevcut olmayan- yalı, ahşap konak ve evleri belgeleyecektir. O’nun defterlerinden toplanarak oluşturulacak ev resimleri albümü, Anadolu ve Rumeli sivil mîmârî örnekleri açısından fevkalâde önemli, belgesel bir koleksiyonu ortaya koyabilecektir…”

indir

Süheyl Ünver'in Orta Anadolu Defterleri kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Kültür Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Süheyl Ünver'in Orta Anadolu Defterleri kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak