Tapınak Yahudileri kitabını indir [PDF ve ePUB]

Tapınak Yahudileri yayını türkçedir. Tapınak Yahudileri kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Ferisiler, günümüzde canlı bir ilginin konusu olmasa da Hz. İsa döneminde yaşayan etkili bir Yahudi mezhebi olması itibariyle araştırılmayı hak etmektedir. Bu anlamda Ferisilerin Hz. İsa ile ilişkileri ve tartışma konuları önem arz eder. Ayrıca Ferisiler, tarihi bilgilerde Tevrat’a ve peygamber öğretilerine inanan, Musa şeriatına bağlı ve bu bağlılığın bir tezahürü olarak tecelli eden dindarlıkları ile anılmışlardır. Böyle tanımlanmalarına karşın hem diğer Yahudi mezhepleri hem de Hıristiyanlar tarafından dini bozmakla itham edilmişlerdir. Gelişen tarihi süreç, Hz. İsa taraftarları ile Ferisilerin iki ayrı dine dönüşmesiyle sonuçlanmıştır. İlk bakışta çarmıh hadisesi ve Süleyman Mabedi’nin yıkılmasının Yahudiler ve Hıristiyanlar arasındaki kırılmada etkili olduğu anlaşılmaktadır. Bunun sonrasında ise Yahudilik, Ferisi öğretilerinin de etkisiyle Yasa’yı merkeze alan ve kurallardan oluşan bir dini anlayışı savunurken Hıristiyanlar Yasa’ya karşı bir tutum benimsemiş ve Mesih’i sevmek üzerine bir din inşa etmişlerdir. Bu sürecin nasıl yaşandığını anlamak ve Ferisilerin öne çıkan dindarlık özelliklerini açıklamak amacıyla bu çalışma yapılmıştır.

indir

Tapınak Yahudileri kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Din Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Tapınak Yahudileri kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın