Tarih Boyu Savaş ve Strateji kitabını indir [PDF ve ePUB]

Tarih Boyu Savaş ve Strateji yayını türkçedir. Tarih Boyu Savaş ve Strateji kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Politika kansız savaş, savaş ise kanlı politikadır.
Mao Tze Tung
Savaşın prensipleri sabit kalırken karakteri sürekli değişmektedir.
Soğuk Savaş döneminin paradigmaları bütünü ile değişmiştir. 
Türkiye savaşan bir ülkedir.
Dünyayı, bölgemizi ve ülkemizi zorlu bir süreç beklemektedir. Bu durumun ne kadar süreceği belli değildir. Bu şartları karşılayacak en iyi strateji, Carl von Clausewitz’in ifade ettiği gibi ‘kuvvetli olmaktır’.’Önce genel anlamda, sonra kesin sonuç yerinde kuvvetli olmaktır.’ Kuvvetli olmak için hem nitelik hem de nicelik boyutlarında güçlü orduya sahip olmak gerekmektedir. Çünkü, ordu devletin omurgasıdır ve güçlü devlet ancak güçlü bir ordu ile mümkündür.
Kuvvetli olmak için  ‘iç cepheyi’ her zamankinden daha güçlü tutmak gerekmektedir. Çünkü, Mustafa Kemal’in ifade ettiği gibi, ‘Asıl olan iç cephedir.’ 

indir

Tarih Boyu Savaş ve Strateji kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Siyaset Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Tarih Boyu Savaş ve Strateji kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın