Tarih Kitapları

Tekerrürden Tefekküre Tarih kitabını indir [PDF ve ePUB]

Tekerrürden Tefekküre Tarih

Tekerrürden Tefekküre Tarih yayını türkçedir. Tekerrürden Tefekküre Tarih kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

İnsanlığın ortak hafızası olan tarih, özgün bir ilim dalı olup hemen her alanda merak edilen birçok soru, bu ilmin engin genişliğinde cevap bulmaktadır. Bir başka deyişle tarih, ferdî ve toplumsal planda eğitici, öğretici özellikleri ve ibret alınması gereken karakteriyle hayatımızın tam ortasında yer almaktadır.
Geçmişin tecrübesinde iyi, doğru ve güzel olarak kodlanan her birikimin aynen ya da daha da geliştirilerek şimdiye ve geleceğe taşınmasına dair çabalar oldukça önemlidir. Elbette böyle bir yaklaşım tefekkürü gerekli kılar. Tefekkür; bize geçmişin yanlış, kötü ve hatalı tutum ve davranışlarından uzaklaşma ve arınma fırsatını verebilir, sıkıntı ve çilelerle dolu tarihin tekerrürünü engelleyebilir, şimdi ve geleceği daha anlamlı ve değerli bir biçimde dizayn edebilir. Kısacası tefekkür nazarıyla bakılabildiği ve ibret alınabildiği sürece tarihte olan bitenin günümüzde de tekerrürünün önüne geçilebilir.
Ülkemizin seçkin ilim adamlarının tarih konusunu değişik yönleriyle ele aldıkları bu eser, okuyucularına tarih bilincini aşılama hususunda mütevazı bir katkı sunmayı hedeflemektedir. İnsanlığı yanlışa, hüsrana ve haksızlığa sürükleyebilecek tekerrürün, tefekkürle dizginlenebileceği esprisini eksenine alan ve her satırının tefekkürden izler taşıması ümidiyle hazırlanan bu çalışma, tarih alanının detaylarını öğrenmek isteyenler için zengin bilgiler barındırmaktadır.

indir

Tekerrürden Tefekküre Tarih kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Tarih Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Tekerrürden Tefekküre Tarih kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak