Turizm ve Gezi Kitapları

Tenedos'tan Bozcaada'ya Unutulmuş Bir Ada Hikayesi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Tenedos'tan Bozcaada'ya Unutulmuş Bir Ada Hikayesi

Tenedos'tan Bozcaada'ya Unutulmuş Bir Ada Hikayesi yayını türkçedir. Tenedos'tan Bozcaada'ya Unutulmuş Bir Ada Hikayesi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

M. Hakan Gürüney’in sahip olduğu 5000’den fazla belge ve objeden oluşan Bozcaada Koleksiyonu’nun önemli bir kısmının sergilendiği bina, 1874 Bozcaada Yangını’ndan sonra yapılan binaların en yüksek ve görkemli bina halinde yaptırılmıştır. Binalardan biri iki, diğeri üç katlıdır. Binanın yarı cephelerinde plaster denilen gömme sütunlar bulunmaktadır. Dönemin fotoğraflarına bakıldığında üçüncü katında önü açık bir teras ve mermer sütunların bulunduğu görülmektedir. İçinde yaşayan ailenin 1950’de Avustralya’ya göçüyle binalar bakımsız kalmış, üst katlardan yola tuğla ve mermerler düşmeye başlayınca dabu katlar yıktırılarak, geriye zemin üzerinde tek kattan ibaret iki yapı kalmıştır.

indir

Tenedos'tan Bozcaada'ya Unutulmuş Bir Ada Hikayesi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Turizm ve Gezi Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Tenedos'tan Bozcaada'ya Unutulmuş Bir Ada Hikayesi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak