Sosyoloji Kitapları

The Terrible Turk & Batı’nın Gördüğü “Türk” kitabını indir [PDF ve ePUB]

The Terrible Turk & Batı’nın Gördüğü “Türk”

The Terrible Turk & Batı’nın Gördüğü “Türk” yayını türkçedir. The Terrible Turk & Batı’nın Gördüğü “Türk” kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Bir dostuna yazdığı mektupta Darwin 1881’de şöyle der:
“Kanımca, doğal seçilim uygarlığın gelişmesine senin düşündüğünden daha fazla katkıda bulunmuştur ve bulunmaktadır. Hatırlasana, daha birkaç
yüzyıl önce Avrupa ulusları Türklerin egemenliği altına düşme tehlikesiyle karşı karşıyaydı; şimdi ise bunu düşünmek bile ne kadar garip, değil mi!
Daha uygar olan Kafkas ırkları, var olma ücadelesinde Türkleri fena halde yendi. Çok da ileri olmayan bir tarihte dünyaya bakacak olursak, her tarafta düşük düzeyli ırkların pek çoğunun daha yüksek, uygar ırklar tarafından bertaraf edilmiş olduğunu göreceğiz.”
Darwin bu kelimeleri yazalı 140 yıl geçti; ne Türkler bertaraf oldu, ne de Batı’nın gözündeki Türk imajı! Türkler hâlâ Avrupa kapılarında; imaj ise hâlâ şişman, hâlâ kafasında fes, ayaklarında ucu kıvrık terlikler var, hâlâ yabani ve tembel, acımasız ve fesat, hâlâ kılıcının ucundan kan damlıyor!
Otuz yıl boyunca, üzerinde “Korkunç Türk” imajını taşıyan gündelik objeler toplayan Roni Margulies, bu kitapta Avrupa ırkçılığının bu en temel imajını sergiliyor ve anlatıyor. Oryantalist sanatta ve siyaset söyleminde yer alan “Korkunç Türk” pek çok çalışmaya konu olmuştur. Gündelik hayatta, Batı kültürünün en masum alanlarında yer alan “Türk” imajını ise bu kitapta göreceksiniz.

indir

The Terrible Turk & Batı’nın Gördüğü “Türk” kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer The Terrible Turk & Batı’nın Gördüğü “Türk” kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak