Sinema ve Tiyatro Kitapları

Tiyatrotem Oyunları -3 / Gündüz Niyetine – Sezonun Kabusu kitabını indir [PDF ve ePUB]

Tiyatrotem Oyunları -3 / Gündüz Niyetine - Sezonun Kabusu

Tiyatrotem Oyunları -3 / Gündüz Niyetine – Sezonun Kabusu yayını türkçedir. Tiyatrotem Oyunları -3 / Gündüz Niyetine – Sezonun Kabusu kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Gündüz Niyetine, iki “hayalbaz”ın, sözümona topluca kötü bir rüya görmüş olan seyircilerine, Alfred Jarry’nin Zincire Vurulmuş Übü adlı oyunundan sahneler aktararak bu rüyayı hayra yorma gayreti üzerine kurulu bir oyun. İktidara gelmek için acımasız bir zalim olan Kral Übü, bu oyunda, köle olmaya karar veren, köle olduktan sonra bile acımasızlığı, zalimliği ile ünlenen bir ‘Köle Übü’ olarak karşımıza çıkıyor.

Sezonun Kâbusu, İsveçli yazar Strindberg’in ünlü Matmazel Julie adlı oyunundan hareketle oluşturulan bir kurgulama. Bu özgün çalışmada, oyunda gerçeklik, seyircinin varlığının bilincinde olmak, seyirciyi yok saymak, oyuncunun kendi kendine konuşması gibi tiyatroya özgü seçimler, eğlenceli ve ilginç diyaloglarla sergileniyor.

Kitapta ayrıca, Matmazel Julie oyununun Ayşe Selen tarafından Almancadan yapılmış yeni bir çevirisi de yer alıyor.

indir

Tiyatrotem Oyunları -3 / Gündüz Niyetine – Sezonun Kabusu kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sinema ve Tiyatro Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Tiyatrotem Oyunları -3 / Gündüz Niyetine – Sezonun Kabusu kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak