Hobi Kitapları

Turizmin Gelişiminde Gastronomi Turizmi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Turizmin Gelişiminde Gastronomi Turizmi

Turizmin Gelişiminde Gastronomi Turizmi yayını türkçedir. Turizmin Gelişiminde Gastronomi Turizmi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Köklü bir geçmişe dayanan gastronomi kavramı; yemek ve kültür arasında sosyal, kültürel, ekonomik ilişkileri içeren bir kavramdır. Tarihsel süreç içerisinde üretimden tüketime insanoğlunun yaşadığı uygarlıklarda varoluşunu anlatan bir olgudur. Tarlada başlayan sürdürülebilir gıda üretimi ve üretilen yiyeceğin tabak sunumu ile sanata dönüştürülmesi ve insanların dikkatini çeken bu sanata eğilim turizm faaliyetleri ile de kendini göstermiştir. Her geçen gün gastronomiye dayalı turizm faaliyetleri ilgi görmeye başlamıştır. Yurt içi yurt dışı turlar ile de yeni gastronomi turizm rotaları rağbet görmeye başlamıştır. Özellikle Fransa, İtalya, İspanya gastronomi turizmi ile ilgili gerçekleştirdikleri etkinlikler ile dünyada söz sahibi olan ülkeler arasında yer almaktadırlar. Kitabın hazırlanma sürecinde konuların belirlenmesi titizlikle oluşturulmuştur. Türkiye’nin farklı üniversitelerinden değerli akademisyenlerin katkı verdiği kitapta; mutfak kültüründen başlayıp, tarihsel süreç içerisinde turizm ve gastronomi ilişkisi, gastronomi turizm destinasyonlarının yaratılması, dünyada yumuşak güç olarak gastrodiplomasinin önemi; gastronomi turizminde marka oluşturulması ve müşteri bağımlılığının sağlanması gibi içindekiler kısmında da inceleneceği üzere birçok farklı konulara değinilerek turizmin gelişiminde gastronomi turizmi konusu irdelenmiştir. Toplam 17 farklı üniversite, 22 yazar ve 17 bölümden oluşan bir ekip çalışmasıyla kitap gastronomi yazınına gastronomi turizminin farklı perspektiflerden değerlendirilerek yeni rotalar oluşturmaya ışık tutacak değişik fikirlere yer verilmiştir. Kitap aynı zamanda akademisyenlerin derslerinde yaralanacakları bir kaynak olarak da düşünülmüştür.

indir

Turizmin Gelişiminde Gastronomi Turizmi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Hobi Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Turizmin Gelişiminde Gastronomi Turizmi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak