Türk Halk Müziği & THM Bilgileri – Uzun Havalar – Kırık Havalar kitabını indir [PDF ve ePUB]

[ad_1]

Türk Halk Müziği & THM Bilgileri – Uzun Havalar – Kırık Havalar yayını türkçedir. Türk Halk Müziği & THM Bilgileri – Uzun Havalar – Kırık Havalar kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Köklü bir geçmişe ve yöreden-yöreye farklılıklar göstermesi açısından çok zengin bir çeşitliliğe sahip olan Türk halk müziğini, tüm yönleriyle ve tam anlamıyla sistematize etmenin birçok açıdan zor bir konu olduğunu öncelikle belirtmek gerekmektedir. Ancak Türk halk müziğinin bilimsel platforma taşınması ve özellikle müzik eğitimi verilen kurumlarda kapsamlı bir şekilde ele alınma çabalarının yaygınlaşması, bu müzik türündeki temel hususiyetlerin kuramsal açıdan mümkün mertebe standardize edilmesinin önemini her geçen gün daha da arttırmaktadır. Bu düşüncelerden hareketle yola çıkılan çalışmada; Türk halk müziğine yönelik yapılmış -ulaşılabilen- araştırmalardaki genel/yaygın bilgiler ve kendi fikirlerimiz doğrultusunda, özellikle müzik eğitimi verilen kurumlardaki eğitimcilerin ve öğrencilerin ayrıca konu üzerinde çalışan araştırmacıların faydalanabileceğini düşündüğümüz çeşitli bilgiler sunmak amaçlanmıştır. Kitap iki ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; Halk Müziği, Türk Halk Müziği, Müzikal Kimlik, Yöre, Üslûp, Tavır, Usûl, Ayak-Makam, Tür, Biçim, Form gibi bazı açılardan tartışmalı olan konular ele alınmış ve bu konulara yönelik öneri niteliğinde çeşitli bilgiler sunulmuştur. İkinci bölümde ise; Türk halk müziğinde öne çıkan uzun havalar ve kırık havalar, Türkiye’de yaygın oldukları bölgelere göre tasnif edilmiş ve genel müzikal özelliklerine odaklı bir şekilde değerlendirilerek sunulmuştur.

[ad_2]

indir

Türk Halk Müziği & THM Bilgileri – Uzun Havalar – Kırık Havalar kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Müzik Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Türk Halk Müziği & THM Bilgileri – Uzun Havalar – Kırık Havalar kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın