Sinema ve Tiyatro Kitapları

Türk Sinemasında Güldürü Filmleri ve Seyirci Tercihleri (2011-2020) kitabını indir [PDF ve ePUB]

Türk Sinemasında Güldürü Filmleri ve Seyirci Tercihleri (2011-2020)

Türk Sinemasında Güldürü Filmleri ve Seyirci Tercihleri (2011-2020) yayını türkçedir. Türk Sinemasında Güldürü Filmleri ve Seyirci Tercihleri (2011-2020) kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“Güldürü, sahne sanatları ve sinemanın en zor türü olmakla birlikte büyük oranda gişe garantisi olan, yapımcısı için riski düşük bir yatırımdır. Hangi tür olursa olsun sinema her şeyden önce bir hikâye anlatma işidir. İyi bir hikâye/senaryonuz varsa kalanı yaratıcı sinematografiyle kotarılacaktır. Oysa Türk Sinemasında üretilen son dönem güldürü filmlerinin tema/konu içeriğine bakıldığında çoğu sıradan, sığ, yüzeysel ve kabadır. Bu filmlerin bir kısmı kır temalı güldürülerdir. Şive güldürüsü olarak betimlenebilecek bu hikâyelerde karton karakterler, iğreti tiplemeler inandırıcılıktan uzak ve samimiyetsizdir. Oyuncular, gösteri dünyasının ve popüler kültürün ürettiği oyunculuk konusunda yeterliği tartışmalı, karikatürize tiplerdir. Bir başka eğilim; tutmuş televizyon güldürü tiplerinin sinemaya uyarlanmasıdır”

indir

Türk Sinemasında Güldürü Filmleri ve Seyirci Tercihleri (2011-2020) kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sinema ve Tiyatro Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Türk Sinemasında Güldürü Filmleri ve Seyirci Tercihleri (2011-2020) kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak