Yeni Çıkan Kitaplar

Türkçedeki Yapısal Bozulmalar kitabını indir [PDF ve ePUB]

Türkçedeki Yapısal Bozulmalar

Türkçedeki Yapısal Bozulmalar yayını türkçedir. Türkçedeki Yapısal Bozulmalar kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Hem Türk hem Batılı olmanın dengesini kurmak, Türkçe açısından çok zor oluyor. Ülkemizde başka dil bilmek, kendi diline değil de ağırlıkla o dile yönelmekle sonuçlanıyor. Dolayısıyla Türkçede olup Hintli-Avrupalı dillerde bulunmayan harfler, bazı sözcükler, deyişler, sözce ve tümce yapıları, saldırıya maruz kalıyorlar.
Harflerdeki ve sözcüklerdeki bozukluklar bir yana asıl olarak sözcelerdeki ve tümcelerdeki bozulmalar, yapısal bakımdan çok daha önemliler. Çünkü harfler ve sözcükler değiştirilebilir olsalar da sözceler ve tümceler, kısaca sözel yapılar daha kalıcı olduklarından düzeltilebilmeleri, çok zor olur. Dolayısıyla yapı bakımından üstün olan Türkçeyi başka dillerin astınlığına dayatmak, anlamsız.
Bu kitapta Türkçedeki yapısal bozulmaların örneklerini ve doğrularını göreceksiniz.

indir

Türkçedeki Yapısal Bozulmalar kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Yeni Çıkan Kitaplar kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Türkçedeki Yapısal Bozulmalar kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak