Siyaset Kitapları

Türkiye Sol Tarihinde Yöntem ve Tartışmalar kitabını indir [PDF ve ePUB]

Türkiye Sol Tarihinde Yöntem ve Tartışmalar

Türkiye Sol Tarihinde Yöntem ve Tartışmalar yayını türkçedir. Türkiye Sol Tarihinde Yöntem ve Tartışmalar kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“Eğer solun tarihin akışı içinde oluşmuş ve gelecek kuşaklara devrolacağı kesin görünen bir geleneği olsaydı, işler daha kolay olabilirdi. Oysa bizde, geçmişten bir gelenek üretebilmek için, tarihle gelecek arasında ufuk açıcı, tamamlayıcı bir ilişki kurabilmek için, hatta sadece eskiden yaşanmış fragmanları sağlıklı bir kurguya yerleştirebilmek için bile, Nâzım gibi ‘cam kırıklarında uçak’ hayal etmeye, Bedri Rahmi’nin çağrısındaki gibi en azından ‘üç dil’ bilmeye, Attila Jozsef’in dediği gibi ‘yedi kişilik’ yaşamaya ihtiyaç var.
1920’nin eşiğinden başlayıp sonuçları itibariyle bugünlere uzanan geniş bir tarih diliminde, solun ayaklarını bastığı toplumsal ve ekonomik, dolayısıyla sınıfsal zemin değişiyor. İçinde yer aldığı, etkilendiği veya mücadele ettiği iç ve dış bağlam farklılaşıyor. Solu biçimlendiren bireysel ve kolektif özneler, kendi aralarında da mücadeleler vererek veya tartışarak yer değiştiriyorlar, her biri kendi izlerini bırakıyor… Elinizdeki çalışmada farklı dönemler ve tartışmalara, ipuçlarına artık sahip olduğumuz yöntem notlarıyla ulaşacağız.

indir

Türkiye Sol Tarihinde Yöntem ve Tartışmalar kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Siyaset Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Türkiye Sol Tarihinde Yöntem ve Tartışmalar kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak