Siyaset Kitapları

Türkiye'de Demokrasi Süreç, Yapı, Tartışmalar kitabını indir [PDF ve ePUB]

Türkiye'de Demokrasi Süreç, Yapı, Tartışmalar

Türkiye'de Demokrasi Süreç, Yapı, Tartışmalar yayını türkçedir. Türkiye'de Demokrasi Süreç, Yapı, Tartışmalar kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“Türkiye’de Demokrasi: Süreç Yapı Tartışmalar” kitabı, demokrasinin temel parametreleri üzerinden ülkenin demokrasi profilini ortaya koymayı amaçlamaktadır. Batı menşeili bir kavram olan ve Türkiye’nin kendi dinamikleriyle ve kendine özgü biçimde anlamlandırdığı demokrasi, bu çalışmada ilk olarak tarihsel süreç perspektifinden ele alınmıştır. Daha sonra demokrasinin yapısal niteliği ile yakından ilişkili anayasalar, hükümet sistemleri, siyasal partiler, siyasal ideolojiler, siyasal kültür, siyasal katılma, seçimler/referandumlar, siyasal hareketler, sivil toplum, insan hakları ve bürokrasi başlıkları Türkiye özelinde değerlendirilmiştir. Bu değerlendirme, satır aralarında zaman zaman eleştirel bir bakışa tabi tutulmuş, böylelikle Türk demokrasisinin tartışılmasına kapı aralanmıştır.

indir

Türkiye'de Demokrasi Süreç, Yapı, Tartışmalar kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Siyaset Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Türkiye'de Demokrasi Süreç, Yapı, Tartışmalar kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak