Din Kitapları

Türkiye'de Dönme Yahudi Gerçeği kitabını indir [PDF ve ePUB]

Türkiye'de Dönme Yahudi Gerçeği

Türkiye'de Dönme Yahudi Gerçeği yayını türkçedir. Türkiye'de Dönme Yahudi Gerçeği kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Çeşitli İslâm ülkelerindeki yahudi topluluklarının tarihi, objektif-ilmî araştırmadan yeterince nasibini almamıştır. Dr. Derviş’in sunduğu “Türkiye’de Dönme Yahudi Gerçeği” isimli araştırmasının önemi buradan geçmektedir. “Osmanlı Devletinde Dönme Yahudi Gerçeği” de diyebileceğimiz bu eser, objektiflik ve ilmîlik vasfını taşımaktadır. Osmanlı devleti ki, İslâm dünyasını koruyan ve çeşitli dünya güçlerine karşı İslâm’ı temsil eden dünya çapındaki son kuvvet idi.
Özellikle yükselişe geçen Avrupa güçleri karşısındaki son büyük İslâm gücü idi.
Türkiyat araştırmaları uzmanı Dr. Derviş’in bu araştırmada ortaya attığı soru dönme yahudilerin kimliği ile ilgilidir. Dönmeler yahudi midir, müslüman mıdır? Dönme yahudilerin kişisel özellikleri çifte kültürlü topluluklar için ikincil bir kimlik tarzında her iki dinden örnekler taşımaktadır. Dönme topluluğunun özellikleri, tarihî kökleri ve gerçek yüzü nedir?
Hacmi küçük, fakat ulaştığı sonuç ve bilgiler itibarıyla değeri büyük olan bu eseri okumanızı hararetle tavsiye ediyoruz.

indir

Türkiye'de Dönme Yahudi Gerçeği kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Din Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Türkiye'de Dönme Yahudi Gerçeği kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak