Türkiye'de Karşıt Muhafazakarlık Biçimleri (Ciltli) & Uluğ Nutku'ya Saygı Sosyoloji Yıllığı 23 kitabını indir [PDF ve ePUB]

Türkiye'de Karşıt Muhafazakarlık Biçimleri (Ciltli) & Uluğ Nutku'ya Saygı Sosyoloji Yıllığı 23 yayını türkçedir. Türkiye'de Karşıt Muhafazakarlık Biçimleri (Ciltli) & Uluğ Nutku'ya Saygı Sosyoloji Yıllığı 23 kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“Geçmişte modern-köktenci-muhafazakarlığın hiçbir eleştiriye tabi tutmadan aktardığı kavram ve kalıpların yerini günümüzde küreselci köktenci-muhafazakar yeni kavram ve kalıplar almıştır. Türkiye’nin ve dünyanın sorunlarından yola çıkarak belli değerlendirmelere ulaşmak yerine küreselci-muhafazakar kavram ve kalıpların uygulanması önemli olmaktadır. Küreselleşmenin getirdiği çözümleri uygulama görevi üstlenen iktidardaki siyasi kadrolar sadece yeni siyasi uygulamaların değil aynı zamanda küre-muhafazakar dünya görüşünün de sözcülük ve öncülüğünü yapmaktadırlar. Bu nedenle günümüzde sosyoloji ve sosyologlar görevsiz kalmıştır. Küreselleşmenin ve buna uyumlu siyasi kadroların yapıp ettiklerini dışarıdan izlemek ve savunmakla varlık belirtmektedirler. Bu nedenle bir yandan “sosyolojinin sonu” görüşlerini savunurlarken, diğer yandan iktidardaki siyasi kadrolarla, hatta bunun ötesinde (lider-siyasi parti-devlet özdeşleşmesi nedeniyle) liderin/önderin kişiliği ile özdeşleşmişlerdir.”
Ertan Eğribel – Ufuk Özcan

indir

Türkiye'de Karşıt Muhafazakarlık Biçimleri (Ciltli) & Uluğ Nutku'ya Saygı Sosyoloji Yıllığı 23 kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Türkiye'de Karşıt Muhafazakarlık Biçimleri (Ciltli) & Uluğ Nutku'ya Saygı Sosyoloji Yıllığı 23 kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın