Kültür Kitapları

Türkiye’de Şehirler ve İçkaleler: Demir Çağından Selçuklulara kitabını indir [PDF ve ePUB]

Türkiye’de Şehirler ve İçkaleler: Demir Çağından Selçuklulara

Türkiye’de Şehirler ve İçkaleler: Demir Çağından Selçuklulara yayını türkçedir. Türkiye’de Şehirler ve İçkaleler: Demir Çağından Selçuklulara kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Surlarla çevrili içkaleler bin yıl boyunca hükümdarlar ve ordular için mesken, seçkinler için de iktidarlarını somutlaştıran kutsal merkezler oldu. Mimarlık tarihinde üzerinde pek durulmayan, genellikle saray ve tapınak mimarisinin gölgesinde kalan “içkale olgusu”, bu kitapla hak ettiği ilgiyi görmüş oluyor.
 Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED) tarafından 2009 yılında düzenlenen sempozyumun ürünü olan Türkiye’de Şehirler ve İçkaleler’de, konunun önde gelen uzmanları, Anadolu ve Mezopotamya coğrafyasında demir çağından 14. yüzyıla kadar inşa edilmiş içkalelere yakından bakıyorlar.
 Urartulardan Anadolu Selçuklularına, Asurlulardan Bizans’a kadar her devirde şehirlerin hem koruyuculuğunu, hem temsilciliğini, hem de tanıklığını üstlenmiş olan içkaleler, arkeoloji, mimarlık, sanat tarihi ve tarihin kesişiminde kendi hikâyelerini anlatıyorlar.

indir

Türkiye’de Şehirler ve İçkaleler: Demir Çağından Selçuklulara kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Kültür Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Türkiye’de Şehirler ve İçkaleler: Demir Çağından Selçuklulara kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak