Yeni Çıkan Kitaplar

Üç Kültür Arasında Yaşam Öyküm kitabını indir [PDF ve ePUB]

Üç Kültür Arasında Yaşam Öyküm

Üç Kültür Arasında Yaşam Öyküm yayını türkçedir. Üç Kültür Arasında Yaşam Öyküm kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Bingöl’ün en batıdaki küçük Mırun Köyü’nde doğup büyüyen, okul öncesinde Kur’an öğrenen Hüseyin Çelebi, köydeki çocukluk yaşamını, İstanbul’daki lise yıllarını ve Almanya’daki öğrenim ile çalışma yaşamını anlatıyor. 2 yaşında annesini ve 5 yaşında da çok şey borçlu olduğu yeni evli ablasının ölümünden etkilenen yazar, babası Ali Efendi ve üvey babaannesi Hatice Nine tarafından 12 yaşına kadar büyütülür. 1961’de köyde okulun açılması ile 12 yaşında ilkokul 4. sınıftan okula başlayan Hüseyin, lise için gittiği İstanbul’da kendini yeniden doğmuş gibi hisseder. Köyde öğrendiklerinin çoğunu bırakmak zorunda kalır. Yüksek öğrenim için Almanya’ya devlet bursu kazanır. Gittiği Almanya’da üçüncü kez doğmuş gibi olur. Yepyeni bir lisan ve kültürle karşılaşır. Doktora yaparak akademik kariyer için sırası ile Fırat Üniversitesi (Elazığ), Mersin Üniversitesi ve Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde (Kazakistan) çalışır. Yazar, bu yaşam akışında köyden şehre gelmenin, yabancı bir ülkede olmanın zorluklarını, Batı’nın kibrini, gördüğü ayırımcılığı ve edindiği deneyimlerinin tarihsel arka planını akademik bir bakış açısı ve akıcı bir dille anlatmaktadır.

indir

Üç Kültür Arasında Yaşam Öyküm kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Yeni Çıkan Kitaplar kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Üç Kültür Arasında Yaşam Öyküm kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak