Siyaset Kitapları

Uluslararası İlişkilerin Tarihi ve Teorik Tartışmalar kitabını indir [PDF ve ePUB]

Uluslararası İlişkilerin Tarihi ve Teorik Tartışmalar

Uluslararası İlişkilerin Tarihi ve Teorik Tartışmalar yayını türkçedir. Uluslararası İlişkilerin Tarihi ve Teorik Tartışmalar kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

I. Dünya Savaşı öncesinde siyaset biliminin bir alt dalı ve siyasal ya da sosyal etkileşimlerin yorumlanmasında yardımcı bir alan olarak görülen Uluslararası İlişkiler (Uİ), I. Dünya Savaşı’ndan sonra ayrı bir disiplin olarak ortaya çıkmış, II. Dünya Savaşından sonra da kuramsal ve kurumsal özerkliğini tesis etmiştir. Bu disiplinel gelişim sürecinin sine qua non’u olarak ortaya çıkan farklı teoriler ve farklı teorilerin başını çektiği büyük tartışmalar, Uİ’nin tarihi anlatısı açısından araçsallaştırılmıştır. Elinizdeki bu çalışma Uİ tarihinin büyük tartışmalar üzerinden anlatılması geleneğine uyarak bahse konu tartışmaları tek bir çalışmada sunmak amacının bir sonucudur. Bununla birlikte henüz bir asrı yeni devirmiş olmasına rağmen, Uİ teorilerinin ve hatta içerdiği bazı yerleşik sorunları sebebiyle Uİ’nin sonunun geldiği iddiaları alanın hatırı sayılır dergilerinde tartışmaya açılmıştır. Söz konusu güncel tartışmaların geçerliliğini ve gerçekliğini Uİ’nin tarihine yapılan yolculuk üzerinden ele almak, varsa disiplinin yerleşik sorunlarını irdelemek, mümkünse aşılabilir sorunları üzerine mütevazı reçeteler sunmak gayesi ise çalışmanın özgün tarafını oluşturmaktadır.

indir

Uluslararası İlişkilerin Tarihi ve Teorik Tartışmalar kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Siyaset Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Uluslararası İlişkilerin Tarihi ve Teorik Tartışmalar kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak