Felsefe ve Düşünce Kitapları

Uygarlık Süreci Cilt 2 / Toplumun Değişimleri Bir Uygarlaşma Teorisi İçin Taslak kitabını indir [PDF ve ePUB]

Uygarlık Süreci Cilt 2 / Toplumun Değişimleri Bir Uygarlaşma Teorisi İçin Taslak

Uygarlık Süreci Cilt 2 / Toplumun Değişimleri Bir Uygarlaşma Teorisi İçin Taslak yayını türkçedir. Uygarlık Süreci Cilt 2 / Toplumun Değişimleri Bir Uygarlaşma Teorisi İçin Taslak kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Norbert Elias’ın modernleşme sürecine ilişkin literatürün klasiklerinden olan Uygarlık Süreci’nin ikinci cildi, konusunun daha genel düzeyde bir tarihsel yorumuna yoğunlaşmaktadır. Elias, başyapıtının bu cildinde, uygarlık sürecinin Ortaçağ boyunca sosyo-oluşumunu, yani, uygar davranış kalıplarının oluşumuna zemin hazırlayan siyasal, iktisadi ve toplumsal dönüşümleri ele alıyor. Bu dönüşümün ana unsurlarını özetlersek: Vergi ve güç tekelinin oluşması… Böyşlelikle devlet yapılarının merkezileşmesi… Saraylı toplumu içinde gelişen “kibarlığın”, “nezih/iyi toplum”un yaygınlaşarak “halka inmesi”… Şiddeti ve “yoğun duyguları” kontrol altına almaya dönük davranışın, “kendini tutma” alışkanlığıının kökleşmesi… Bu arada kadınlara davranışın yavaş yavaş “barbarlıktan” uzaklaşması… Kitapta sözkonusu edilen değişimlerin anlatımında “yavaşlık” sıfatının çok sık kullanıldığı dikkat çekecektir. Elias, modernleşme sürecinin ve uygarlaşmanın, yavaş yavaş ilerleyen bir süreç olduğunu özellikle vurguluyor. Aynı zamanda, bitimsiz, belki de tamamlanmayacak bir süreç olduğunu ve bu sürecin henüz erken bir aşamasında bulunduğumuzu da…..

indir

Uygarlık Süreci Cilt 2 / Toplumun Değişimleri Bir Uygarlaşma Teorisi İçin Taslak kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Felsefe ve Dusunce Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Uygarlık Süreci Cilt 2 / Toplumun Değişimleri Bir Uygarlaşma Teorisi İçin Taslak kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak