Din Kitapları

Yeni Ateizm & Christopher Hitchens Bağlamında Bir İnceleme kitabını indir [PDF ve ePUB]

Yeni Ateizm & Christopher Hitchens Bağlamında Bir İnceleme

Yeni Ateizm & Christopher Hitchens Bağlamında Bir İnceleme yayını türkçedir. Yeni Ateizm & Christopher Hitchens Bağlamında Bir İnceleme kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Christopher Eric Hitchens, 13 Nisan 1949 – 15 Aralık 2011 tarihleri arasında yaşamış, gazeteci kimliğinin yanı sıra ateizm savunuculuğuyla da ön plana çıkan bir düşünürdür. Hitchens’ın ateizm anlayışı, İlk Çağlardan bu yana devam eden Tanrı inancının eleştirisi ve reddi olarak tanımlayabileceğimiz klasik ateizmle aynı özellikleri taşısa da bunu ele alış biçimi bakımından farklı bir veçheye sahiptir. Çünkü globalleşen ve küçük bir köye dönüşen yeni dünya düzeninde Hitchens, ateizm anlayışını çok daha hızlı bir şekilde geniş kitlelere ulaştırabilmiştir. Bu yönüyle Hitchens’ın ateizmi, çalışmamızın ana konusunu oluşturmaktadır.
 
Elinizdeki eserde ateizmin düşünce tarihindeki seyrine kısaca değindikten sonra, bir kavram olarak Yeni Ateizm’in ortaya çıkış serüveninden ve gerçekten “yeni” bir ateizm olup olmadığına dair yapılan tartışmalardan bahsettik. Daha sonra Yeni Ateist filozoflar olarak nitelendirilen Richard Dawkins, Daniel Dennett ve Sam Harris gibi düşünürleri tanıttık ve görüşlerine kısaca yer verdik. Devamında Christopher Hitchens’ın entelektüel biyografisi ve eserlerine değindik. Ayrıca Christopher Hitchens’ın ateizm anlayışını, Tanrı ve din meselelerine yaklaşımı bağlamında ele almaya çalıştık ve Hitchens’a teistler ve ateistler tarafından yöneltilen eleştirilere de yer verdik.

indir

Yeni Ateizm & Christopher Hitchens Bağlamında Bir İnceleme kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Din Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Yeni Ateizm & Christopher Hitchens Bağlamında Bir İnceleme kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak